Once Upon A Time In Hollywood: obsada

W swoim nowym filmie Quentin Tarantino zgromadził prawdziwa plejadę gwiazd. W rolach głównych zobaczymy Leonardo DiCaprio, który wciela się w postać znanego z westernów aktora Ricka Daltona oraz Brada Pitta, który zagra jego dublera. Główna rola kobieca przypadła w udziale Margot Robbie, która wcieli się w postać gwiazdy Hollywood, Sharon Tate. W nowym filmie Quentina Tarantino zobaczymy też Ala Pacino, który zagra agenta Daltona, Marvina Shwarza i Burta Reynoldsa w roli George'a Spahna, u którego w latach 60-tych mieszkała rodzina Charles'a Mansona i jego wyznawcy. Damian Lewis zagra gwiazdę kina, Steve'a McQueena, Dakota Fanning Squeaky Fromme (jedną z wyznawczyń Mansona), a Nicholas Hammond reżysera Sama Wanamakera.

 

Who will be your favorite? #onceuponatimeinhollywood #realquentintarantinofanclub

Post udostępniony przez realquentintarantinofanclub (@realquentintarantinofanclub) Cze 29, 2018 o 12:03 PDT

W nowym filmie Tarantino zagrają też: Emile Hirsch (Jay Sebring, który był jedną z ofiar Mansona), Clifton Collins Jr. (Ernesto "The Mexican" Vaquero), Keith Jefferson (Land Pirate Keith), Scoot McNairy (Bob Gilbert), Spencer Garrett (Allen Kincade), Mike Moh (Bruce Lee), Eddie Perez (Land Pirate Eddie) oraz Maurice Compte (Land Pirate Mao). Nie zabraknie także aktorów znanych z poprzednich filmów Quentina Tarantino. Wśród nich znaleźli się: Tim Roth, Michael MadsenKurt RussellZoë Bell - choć nie wiadomo jeszcze w jakich rolach zostali obsadzeni. Wciąż niepotwierdzona jest też informacja, czy Jared Leto zagra Charles'a Mansona.

Dużym rozczarowaniem jest brak w obsadzie Samuela L. Jacksona, którego mogliśmy podziwiać w największych hitach filmowych Tarantino (m.in. w "Django", "Pulp Fiction" czy "Jackie Brown"). W pozostałych rolach zobaczymy Timothy Olyphanta, James'a Marsdena, Julię Butters, James'a Remar, Martina Kove, Brendę Vaccaro, Nichole Galicię, Craiga Starka, Marco Rodrígueza, Ramóna Franco oraz Raula Cardonę. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra rolę Romana Polańskiego (ówczesnego męża Sharon Tate), ale wiele wskazuje na to, że będzie to aktor z Polski.

Once Upon A Time In Hollywood: o czym będzie nowy film Tarantino?

Akcja nowego filmu Quentina Tarantino rozgrywa się pod koniec lat 60. w Hollywood. To historia fikcyjnego westernowego aktora, Ricka Daltona i jego dublera, Cliffa Bootha, którzy lata świetności mają już za sobą i próbują bezskutecznie odnaleźć się w nowej rzeczywistości Hollywood. Fabrykę snów opanowuje hipisowska subkultura, której nie rozumieją, więc postanawiają spróbować swoich sił we włoskich spaghetti westernach. Ich plany krzyżuje tragedia, która rozgrywa się u mieszkającej po sąsiedzku Sharon Tate, hollywoodzkiej aktorki i ówczesnej żony Romana Polańskiego. Once Upon A Time In Hollywood nawiązuje do brutalnego morderstwa, jakie w 1969 roku popełniła sekta Charles'a Mansona na aktorce i przebywających w jej domu przyjaciołach. I choć nie jest to główny wątek filmu, historia ta będzie mieć znaczący wpływ na losy głównych bohaterów. 

Once Upon A Time In Hollywood: premiera

Prace nad scenariuszem nowego filmu Tarantino trwały ponad 5 lat. W międzyczasie, po ośmiu wspólnych filmach reżyser zrezygnował też ze współpracy z Harvey'em Weinsteinem, oskarżonym o molestowanie seksualne. Nowy film Tarantino trafił do wytwórni Sony, a już na początku lipca rozpoczęły się pierwsze zdjęcia. Znana jest też data światowej premiery. "Once Upon A Time In Hollywood" trafi do kin 8 sierpnia 2019 roku, dokładnie w 50-tą rocznicę śmierci Sharon Tate. Polska premiera będzie miała miejsce 9 sierpnia 2019.