W sezonie jesień-zima 2022 ogrzeje Cię technologia Omni-Heat™ Infinity, do której inspiracją były niezwykłe właściwości ratunkowych, aluminiowych koców termicznych oraz technologia odblaskowa stosowana przez NASA. 

Omni-Heat - jak to działa

Technologia Omni-Heat jest jedną z niewielu technologii outdoorowych, którą widać. Można jej dotknąć i sprawdzić, jak jest wykonana: dzięki temu łatwiej uzmysłowić sobie sposób jej działania. 

Omni-Heat pomaga regulować temperaturę poprzez odbijanie i zatrzymywanie ciepła produkowanego przez organizm. Jest to możliwe dzięki podszewce posiadającej „matrycę" z aluminiowych kropek. Kiedy jest zimno, kropki odbijają ciepło ciała, podtrzymując jego temperaturę. Natomiast kiedy organizm jest rozgrzany i zaczyna się pocić zwiększając wilgotność, kropki, dzięki wysokiemu poziomowi przewodzenia ciepła przez aluminium, rozpraszają jego nadmiar. Jednocześnie podszewka umożliwia cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Tym samym działa jak termostat regulujący temperaturę.

Omni-Heat, po raz pierwszy została wprowadzona na rynek w 2010 roku i szybko stała się najlepiej sprzedającą się technologią izolacji termicznej na świecie. Dziś jest stosowana zarówno w odzieży, jak i butach oraz akcesoriach od marki Columbia. I jest stale ulepszana. Przykład? Najnowszą odsłoną kultowej technologii jest OMNI-HEAT Infinity, która bazuje na „matrycy" ze złotych, dużych kropek, dzięki czemu zapewnia jeszcze wyższą izolację cieplną, przy zachowaniu doskonałej oddychalności.  

Oto przykładowe produkty ze złotym standardem ciepła:

Opal Hill™ Mid Down Jacket to idealne rozwiązanie dla kobiet, które szukają długiej, ultraciepłej kurtki zimowej. Kurtka posiada ocieplinę z puchu z certyfikatem RDS. W modelu zastosowano technologie Omni-Heat™ Infinity oraz Omni-Tech™. Omni-Tech™ to membrana z mikroporami, która nie dopuszcza do wnikania wody w głąb tkaniny, ale umożliwia odprowadzanie potu, co pozwala zachować poczucie suchości. Kurtka posiada zapinane na zamek kieszenie na dłonie, regulowane mankiety zewnętrzne oraz wewnętrzne mankiety z otworami na kciuki. Cena: 1449,99 PLN

Jeśli szukasz kurtki, która przyda Ci się zarówno jako samodzielna warstwa wierzchnia, ale może też stanowić warstwę docieplającą w chłodniejsze dni, kurtka Pebble Peak™ Down Hooded Jacket może okazać się idealnym rozwiązaniem. W modelu zastosowano ocieplinę z puchu z certyfikatem RDS. Kurtka jest kompatybilna z systemem Interchange™, co oznacza, że można ją spiąć z odzieżą wierzchnią, tworząc jeszcze lepszą ochronę przed zimowymi warunkami pogodowymi. Za komfort termiczny odpowiada technologia Omni-Heat™ Infinity. Kurtka posiada zapinane na zamek kieszenie na dłonie, regulację w dolnej lamówce oraz częściowo elastyczny kaptur. Kurtkę można spakować do jej własnej kieszeni, co sprawi, że możesz mieć ją zawsze ze sobą. Cena: 1099,99 PLN. 


                                                                                           


Autumn Slopeside Peak™ Luxe oraz Slopeside Peak™ Luxe to obuwie na duże mrozy. Oba modele zostały wypełnione dużą ilością syntetycznej ociepliny. Podszewka, wykonana w technologii Omni-Heat™ Infinity, gwarantuje przyjemne ciepło nawet gdy temperatura spada sporo poniżej zera. Modele posiadają oddychającą i wodoodporną membranę Omni-Tech™. W obu modelach język i kołnierz buta wykończony jest stylowym sztucznym futerkiem. Podeszwa z technologią Omni-Grip™ zapewnia doskonałą przyczepność. Cena: 499,99 PLN dla modelu Autumn Slopeside Peak™ Luxe oraz 559,99 PLN dla Slopeside Peak™ Luxe.

 

Autumn Slopeside Peak™ Luxe                      

Slopeside Peak™ Luxe

Materiał powstał z udziałem marki Columbia.