Pochodzący z Ghany ojciec Omeny Mensah, Opoku Ware Mensah niespodziewanie pojawił się na instagramowym profilu córki. Tatuś - napisała pod wspólnym zdjęciem prezenterka. Fotografia jest naprawdę rozczulająca, a to podobieństwo... Uderzające!

Omena Mensah - rodzice

Omena Mensah jest córką Polki - Izabelli i Ghańczyka - Opoku. Jej rodzice poznali się w bibliotece Akademii Medycznej, na której studiował Opoku Mensah. Co ciekawe, ojciec Omeny pochodzi z ghaneńskiej... rodziny królewskiej! Jego krewni od lat zajmują się wydobywaniem złota. On sam wybrał jednak życie w Europie. To tutaj ukończył medycynę i poznał ukochaną.

Podczas rozmów mama poprawiała błędy językowe. Przy okazji wymieniali uwagi na temat przeczytanych książek. Po pół roku znajomości tata zaprosił mamę na imprezę i od tego momentu byli parą [...] Gdy mama zakochała się w młodym studencie medycyny, przestała widzieć, że jest czarnoskóry. Ani przez moment nie myślała o tym, że tata jest Ghańczykiem. Bo jak się kogoś kocha, to kolor skóry tej osoby nie ma znaczenia – wspominała na łamach swojej książki „Gorzka czekolada” Omena Mensah.

Niestety, bliscy matki Omeny z początku nie zaakceptowali jej partnera. Pojawiły się także rasistowskie komentarze ze strony obcych osób:

Kiedy spotykałam się z ojcem mojej córki, nie mogliśmy razem spokojnie przejść ulicą. Byłam wyzywana od najgorszych. Mojego męża wielokrotnie chciano pobić.  Zdarzało się, że musiałam zakrywać go własnym ciałem, bo kobiety bić przecież nie wypada - mówiła na spotkaniu autorskim zorganizowanym przy okazji premiery „Gorzkiej czekolady” Izabella Mensah.

Izabella i Opoku doczekali się dwojga dzieci - Omeny i jej brata Asebi, który zmarł tragicznie w wieku dwudziestu lat.

Małżeństwo rodziców Omeny Mensah trwało 18 lat. Izabella i Opoku rozstali się w pokojowej atmosferze i do dziś utrzymują ze sobą kontakt. Sama Omenaa zapewnia, że zawsze może liczyć zarówno na mamę, jak i na tatę. Ojciec prezenterki od wielu lat mieszka w Niemczech. Pracuje w zawodzie - jest uznanym kardiochirurgiem. Mama natomiast ponownie wyszła za mąż. Mieszka w Warszawie, a na co dzień wspiera córkę w rozwoju jej autorskich projektów.

Zdjęcie Omeny z tatą, a także fotografie prezenterki z innymi członkami jej rodziny, znajdziecie w naszej galerii.