Olivia Rodrigo - jeśli jeszcze nie wiesz, kim jest ta utalentowana nastolatka z USA, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Jej debiutancki singiel robi aktualnie prawdziwą furorę w sieci - zaledwie trzy dni po premierze "drivers licence" z wynikiem 15 milionów odtworzeń w ciągu doby pobił rekord Spotify. Imponujące? Następnego dnia Olivii udało się poprawić ten rezultat i pobić własny rekord. Jej utwór jest już także wielkim hitem w serwisie TikTok. Jakby tego było mało, piosenką zachwyca się nawet sama Taylor Swift.

Za sprawą tej gigantycznej popularności utwór zadebiutował na pierwszym miejscu prestiżowej listy przebojów "Billboard Hot 100". Jedyną osobą, której udało się tego dokonać w młodszym wieku, jest Billie Eilish. Sprawdź, kim jest dziewczyna, o której już teraz mówi się, że będzie największą muzyczną gwiazdą 2021 roku.

Kim jest Olivia Rodrigo?

Olivia Isabel Rodrigo urodziła się 20 lutego 2003 roku w turystycznym mieście Temecula na południu stanu Kalifornia. W żyłach młodej Amerykanki ze strony ojca płynie krew filipińska, a ze strony matki niemiecka i irlandzka.

Na pierwsze zajęcia artystyczne zaczęła uczęszczać w wieku zaledwie czterech lat. Krótko potem zaczęła lekcje gry na pianinie. Do podjęcia nauki śpiewu i aktorstwa namówili ją nauczyciele, którzy byli pod wrażeniem jej występów w szkolnych przedstawieniach. W wieku 12 lat potrafiła już grać na gitarze.

Wieści o jej talencie Olivii szybko rozniosły się dalej. Gdy była w siódmej klasie otrzymała propozycję wcielenia się w postać Grace Thomas w filmie "An American Girl: Grace Stirs Up Success". Udział w projekcie wiązał się z podróżą do Europy - zdjęcia były kręcone w Budapeszcie i Paryżu. Oficjalna premiera produkcji miała miejsce w 2015 roku i już wtedy Olivia po raz pierwszy poznała smak popularności.

- Wszystkie te małe dziewczynki zjawiły się tam i prosiły o mój autograf, co było naprawdę niesamowite! - wspominała.

W 2016 roku Rodrigo otrzymała rolę w emitowanym na antenie Disney Channel sitcomie "Bizaardvark", przez co musiała na stałe zamieszkać w Los Angeles. Jej przygoda z tym serialem trwała przez trzy sezony, jednak z Disneyem związała się na znacznie dłużej. W lutym 2019 roku została obsadzona w roli Nini Salazar-Roberts w serialowej kontynuacji hitu "High School Musical".

Na potrzeby serialu "High School Musical: The Musical: The Series" młoda artystka napisała dwie piosenki "All I Want" i "Just for a Moment". Te drugą stworzyła razem z inną gwiazdą tej produkcji, Joshua Bassettem.

Na fali sukcesu serialowych singli w 2020 roku Olivia podpisała kontrakt z Interscope Records. Na pierwsze efekty jej współpracy z wytwórnią nie trzeba było długo czekać. 8 stycznia 2021 roku ukazał się jej debiutancki singiel pt. "drivers licence" napisany razem z producentem Danem Nigro. Utwór stał się pierwszym wielkim hitem 2021 roku. Co ciekawe, fani i media spekulują, że emocjonalny tekst piosenki mógł powstać właśnie z myślą o wspomnianym wcześniej koledze Olivii z planu produkcji Disneya. Ona sama na razie nie zdradziła, ile jest prawdy w tych domysłach.

Oficjalny teledysk do "drivers licence" do obejrzenia poniżej.

ZOBACZ TEŻ: Ariana Grande zaręczyła się po niecałym roku związku! Kim jest jej narzeczony?