Olga Legosz ma za sobą medialny debiut. Wraz z Aleksandrą Kwaśniewska i Marzeną Rogalską prowadzi nowe "Miasto kobiet". Na swoim instagramowym profilu pisze o sobie: "Wychowuję dwie córki. Prowadzę dwie fundacje. Zaprzyjaźniam świat z autyzmem". Ostatni punkt ma dla niej szczególne znaczenie.

Kim jest Olga Legosz, nowa prowadząca "Miasto kobiet"?

Olga Legosz przez wiele lat pracowała w korporacji. Ze względu na zdiagnozowanie u jej młodszej córki Tosi spektrum autyzmu, zdecydowała się przebranżowić. O tym, jak to jest być rodzicem dziecka ze spektrum autyzmu, czy jak rozwija się jej dziecko, często pisze na swoim instagramowym profilu @nomadmum81. 

Dziecko z autyzmem nie jest ani błogosławieniem (nie, Bóg nie zesłał Toski do naszej rodziny, bo ja się umiem nią zająć), ani nie jest też karą. Tosia nie jest też z nami, żebyśmy doświadczali. Jest dlatego, że autyzm dotyczy od 1 do 5% populacji. I myślę, że to już najwyższy czas, żeby ludzie, decydując się na dzieci mieli świadomość, że te urodzą się neurotypowe lub nie. Że mogą mieć wady genetyczne lub nie. Że część z nich można diagnozować w życiu płodowym, a część nie. Ale to jest właśnie rodzicielstwo. Moje zdanie to wychowanie takiego człowieka, jaki się urodził na szczęśliwą osobę. Szczęśliwą, a nie typową - czytam na Instagramie Olgi Legosz.

W 2013 roku nowa prowadząca "Miasto kobiet" została wiceprezeską stowarzyszenia Kobiety PZU, a kilak lat później fundacji Sukces Pisany Szminką, którą prowadzi wraz z dziennikarką, aktorką i społeczniczką, Olgą Kozierowską. W ubiegłym roku Olga Legosz założyła natomiast własną działalność - Fundację na rzecz Wspierania Rozwoju Osób z ASD - BlueBees.

Naszą misją jest działalność na rzecz osób z zaburzeniami rozwojowymi, w tym szczególnie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ang. ASD – Autism Spectrum Disorder). Chcemy, aby nasi podopieczni, dzięki odpowiedniemu wsparciu terapeutycznemu, mieli szansę rozwijać swój potencjał i wieść w przyszłości szczęśliwe życie. Zależy nam także na współpracy z ich Rodzinami, abyśmy wspólnie mogli inspirować się do nowych pomysłów, pozytywnie wpływających na funkcjonowanie osób ASD w społeczeństwie – zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym - czytamy na oficjalnej stronie organizacji.

Ponadto, Olga Legosz powołała do życia przedszkole dla dzieci ze spektrum. Jak przyznała w jednym z wywiadów, zrobiła to, by wspomóc dzieci i rodziców dzieci ze spektrum.