Ołena Zełenska: "Kiedy pokonamy złych Rosjan, to wrócimy do naszego mieszkania. Wtedy zaproszę wszystkich Polaków do nas"

Z opublikowanego nagrania bije wdzięczność pierwszej damy Ukrainy, Ołeny Zełenskiej, która w imieniu całego narodu chce podziękować za serce, jakie zostało im okazane po agresji Rosji.

„Dziękuję wam przyjaciele", mówi wdzięczna i szczerze wzruszona żona Wołodymyra Zełenskiego. Olena Zełenska jest poruszona postawą Polaków, którzy ukraińskim sąsiadom pozwolili poczuć się jak w domu. 

Szczególnie łamiące serce fragmenty video to te, w których przytoczone są wypowiedzi wojennych uchodźców – zwykłych ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów z dnia na dzień. "Wrócę do mojej szkoły. Do mojego kubka w kuchni. Do moich kasztanów. Do krewnych", zdradzają Ukraińcy tęskniący za swoim życiem sprzed wojny. I trudno nie wzruszyć się słysząc te wypowiedzi.

Ołena Zelenska wypunktowała w instagramowym nagraniu zasługi nie rządowych instytucji czy polityków, ale zwykłych Polaków.

Polska udzieliła schronienia prawie 3 milionom Ukraińców, dając im nie tylko tymczasowe mieszkanie, lecz także stałą opiekę, bezpłatne lekarstwa i edukację. Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom. I na pewno zaprosimy Polaków, żeby podziękować im za coś więcej niż gościnność - za rzeczywisty brak granic. Dziękuję wam, przyjaciele!