Zmywanie makijażu olejkiem i oczyszczanie nim twarzy może wydawać się absurdalne. W końcu wiele z nas dąży do tego, aby pozbyć się nadmiaru sebum, pożegnać się ze świecącą cerą i odpowiednią ją zmatowić. Producenci kremów, podkładów, czy toników często podkreślają, że zaletą ich kosmetyków jest działanie matujące i szybkie pozbycie "świecenia się", które jest nie tylko niekomfortowe, ale też zawstydzające. Czy jednak powinnyśmy się tym przejmować? Jak się okazuje, olej wcale nie musi być zły dla naszej skóry, wręcz przeciwnie - może być najlepszym, co jej się przytrafiło. Także w przypadku, jeśli masz cerę tłustą. 

Olejek do demakijażu: jaki wybrać?

Olejek do demakijażu jest świetnym rozwiązaniem, kiedy nasza skóra jest zanieczyszczona, a gruczoły łojowe wytwarzają zbyt dużą ilość sebum. Może to bowiem prowadzić do takich problemów, jak zaskórniki, czy wypryski. Najlepiej wtedy stosować kosmetyki, które zmiękczą naskórek, aby można było usunąć nagromadzone nieprawidłowości. Olejki są zdecydowanie delikatniejsze niż żele, pianki, czy płyny micelarne, które mogą pozbawiać nas naturalnej warstwy ochronnej skóry. Skutecznie walczą z zanieczyszczenia, nie zostawiają cery przesuszonej, ani podrażnionej. Pierwsze efekty gładszej skóry są widoczne po 3-4 tygodniach oczyszczania twarzy olejkiem.

Jak stosować olejek do demakijażu?

Olejek nakłada się na suchą skórę twarzy i masuje do momentu, kiedy kosmetyk połączy się z makijażem. Połączenie z wodą może osłabić jego skuteczność i sprawić, że będzie się "ślizgał". Następnie należy przetrzeć twarz wilgotną ściereczką lub nawilżonym wacikiem do demakijażu, najlepiej namoczonymi w gorącej wodzie, gdyż para pomoże otworzyć pory. 

Jeśli zdecydujesz się na demakijaż przy użyciu olejku, pamiętaj aby zastosować dwuetapowe oczyszczanie twarzy, tzn. zmyć warstwę oleju innym kosmetykiem do mycia twarzy, np. żelem. 

Skuteczne olejki do demakijażu [ranking]

Łagodzący olejek do demakijażu Vianek to jeden z ulubionych produktów internautek. Zachwalają jego skuteczność (usuwa nawet wodoodporny makijaż) i wydajność. Dodatkowo jest produktem wegańskim.

Olejek do demakijażu MIYA to skuteczny, szybki i skuteczny sposób na oczyszczenie skóry. Zawarte w nim naturalne składniki dogłębnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i makijażu, nie naruszając jej naturalnego pH.

Olejek do demakijażu Resibo zawiera idealnie zbilansowaną mieszankę olejów, które skutecznie oczyszczają skórę oraz intensywnie ją pielęgnują. Przy regularnym stosowaniu konsumentki zauważają widoczną poprawę kondycji cery, redukcję niedoskonałości i rozjaśnienie przebarwień.

Zobacz także:

Kremowy olejek do mycia twarzy Bielenda zapewnia skórze wszystko, czego potrzebuje na etapie oczyszczania - koi, łagodzi podrażnienia, nawilża, a także przygotowuje cerę na przyjęcie kolejnych kosmetyków. 

Nawilżający olejek Kire Skin skutecznie oczyszcza skórę, usuwa makijaż, nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia. Jednocześnie pielęgnuje cerę, poprawia jej kondycję i zapobiega wysuszeniu. Idealny do stosowanie nawet przy wyjątkowo wrażliwej i krnąbrnej skórze. 

Olejek do demakijażu Olivia Plum jest świetny do naturalnego, dwufazowego oczyszczania skóry twarzy rano i wieczorem. Kosmetyk działa łagodząco, nawilżająco i radzi sobie z mocnym makijażem.

Olejek MAC pomaga usunąć najbardziej trwały lub wodoodporny makijaż. Produkt zawiera składniki pochodzenia botanicznego, w tym pszenicę, wiesiołka, oliwę, olejek Jojoba, dzięki czemu wygładza i odżywia skórę.

Olejek do demakijażu Iossi to w 100% naturalny produkt, który nie tylko oczyszcza skórę, ale też działa kojąco i regenerująco. Pozostawia cerę nawilżoną i odżywioną. Idealny nawet dla wyjątkowo wrażliwej skóry.