Zimnotłoczony olej z czarnuszki to sekret zdrowych, gęstych i długich włosów. Działa dokładnie tam, gdzie trzeba. Wzmacnia włosy i eliminuje przyczyny wypadania, pielęgnując skórę głowy. Zawiera moc cennych składników, wśród których znajdziesz przeciwzapalny tymochinon oraz biotynę — składnik najskuteczniejszych suplementów na włosy i paznokcie.

Olej z czarnuszki na włosy — co zawiera:

 • silnie antybakteryjny tymochinon
 • witamina A, B1, B2, PP, C i E
 • beta-karoten
 • sterole
 • biotyna
 • przeciwutleniacze
 • nienasycone kwasy tłuszczowe: omega-6 i omega-9.

Olej z czarnuszki właściwości

Olej z czarnuszki działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, nawilżająco. Tworzy cebulkom włosowym warunki, by były mocne i zdrowe. Gasi stany zapalne, także te związane z przebiegiem AZS (atopowe zapalenie skóry) i ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry), likwiduje łupież. Potwierdzono to naukowo! Badanie z 2017 roku wykazało, że olej z czarnuszki na włosy powoduje zmniejszenie ilości wypadających włosów aż o 76 procent.

Jak stosować olej z czarnuszki na włosy?

Najlepsze efekty osiągniesz, stosując olejowanie skóry głowy olejem z czarnuszki. Wystarczy do tego niewielka ilości produktu, dzięki czemu jedna buteleczka oleju z czarnuszki wystarczy Ci na wiele rytuałów pielęgnacyjnych.

Jak nakładać olej na skórę głowy?

 • Po oczyszczeniu skóry głowy — wykonaj wstępne mycie głowy łagodnym szamponem
 • Równomiernie i z umiarem — nie chodzi o to, by olej spływał Ci po skroniach, ale by pokrył każdy centymetr skalpu, niosąc w głąb skóry swoje cenne składniki.
 • Wykonując delikatny masaż — pobudza on krążenie, wzmacnia działanie oleju, dodatkowo zapobiegnie wypadaniu.
 • Pozostawiając olej na włosach na czas od dwudziestu minut do nawet dwóch godzin

Jak zmyć olej z czarnuszki na włosy

Olej zmyjesz szamponem lub, jeśli po myciu włosy nadal pozostają tłuste u nasady, odżywką przeznaczoną do skóry głowy, którą możesz wzbogacić olejkiem z drzewa herbacianego.

Olej z czarnuszki przeciw łysieniu

Czy każdy olej z czarnuszki będzie tak samo skuteczny na wypadanie włosów? Nie! Wszystko zależy od tego, ile cennych składników z ziaren czarnuszki, udało się ochronić w okresie od wytłoczenia, do chwili, gdy trafi do Twoich rąk. - Olej z czarnuszki, który może wspierać nas w walce z problemami, takimi jak łysienie, to wyłącznie olej zimnotłoczony, wytwarzany metodą rzemieślniczą, w ochronnej temperaturze do 40 stopni — mówi Marta Mazurek z rodzinnej olejarni Olini.pl. — Taki zimnotłoczony olej ma mnóstwo cennych właściwości, ale też krótką, bo maksymalnie 3-miesięczną datę ważności. Olej z czarnuszki nie może stać na sklepowej półce. Musi być trzymany w lodówce, najlepiej w ciemnym szkle — wylicza Marta Mazurek. - Z tego powodu w naszej olejarni Olini nie magazynujemy oleju z czarnuszki, a tłoczymy go zawsze na indywidualne zamówienie.

mat. pras. Olini.pl

--

Zobacz także:

Tekst powstał we współpracy z ekspertami z Olini.pl - niewielkiej rodzinnej olejarni połączonej ze sklepem internetowym.--

Zobacz też: 3 domowe metody odżywiania włosów >>>

Jak kompleksowo zregenerować włosy po lecie? >>>