Okulary przeciwsłoneczne rodzaje soczewek

Kupując okulary przeciwsłoneczne należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj soczewek. Dlaczego? Okulary bez odpowiednich filtrów mogą spowodować uszkodzenie wzroku. Na rynku możemy znaleźć wiele produktów, których przyciemniane soczewki nie posiadają żadnej ochrony. Zalecamy więc okulary z filtrami blokującymi szkodliwe światło ultrafioletowe i filtrem polaryzacyjnym. Doskonale sprawdzają się na co dzień, w samochodzie lub na plaży, mówi Marcin Krasnodębski ekspert marki Belutti.

Okulary przeciwsłoneczne rozmiar

Gdy wybierasz okulary pamiętaj aby nie były zbyt duże lub za małe. Nieodpowiedni rozmiar sprawi, że okulary będą zsuwać się z twarzy albo dotykać policzków gdy się uśmiechniesz. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie było zbyt dużej odległości miedzy mostkiem a nosem. Najlepszym sposobem jest po prostu mierzenie kolejnych par. Ciężar okularów, kształt i wygięcie mostka, długość zauszników ma znaczenie. To one świadczą o komforcie noszenia., podpowiada ekspert Belutti.

Okulary przeciwsłoneczne modne na lato 2018

Najmodniejsze modele okularów przeciwsłonecznych na nowy sezon to wciąż kultowe lustrzanki o polaryzacyjnych szkłach. Świetnie mają się też wąskie okulary w kocim stylu, nawiązujące do stylizacji z lat 90., wąska oprawa i tzw. niskie soczewki. Dobrą wiadomością dla fanów vintage jest fakt, że powracają okulary przeciwsłoneczne w stylu retro. Duże okulary muchy, klasyki z lat 60. i 70.

Wracają też okulary z Leona Zawodowca tzw. lennonki. Pasują pociągłym twarzom, idealnie komponują się z każdą długością włosów. Inspiracji szukajcie w archiwalnych zdjęciach Diane Keaton.

Soczewki z kolei tej wiosny i lata 2018 będą kolorowe. Dla odważnych żółte i różowe, dla bardziej stonowanych polecamy brązy i zielenie.