Kim była Vera Lynn

Vera Lynn, artystka  urodzona w 1917 roku, sławę zdobyła już przed wojną. Jednak to wybuch konfliktu sprawił, że stała się dla Brytyjczyków prawdziwym symbolem wiary i nadziei na lepsze jutro. Jej piosenki dla żołnierzy walczących na drugim końcu świata, jak „We’ll meet again” czy „The White Cliffs” nie schodziły z list przebojów. Twórczość Lynn zagrzewała do walki i pozwalała wierzyć, że przyjdą jeszcze lepsze czasy.

Z okazji 50. Rocznicy zakończenia II wojny światowej wystąpiła po raz ostatni. Nie znaczy to jednak, że Wielka Brytania o niej zapomniała. Jej twórczość dalej porywała tłumy. W 2000 roku Vera Lynn powróciła na listy przebojów jako najstarsza żyjąca artystka.

Foto: Getty Images

Vera Lynn podnosiła na duchu w czasie pandemii

Dziś, gdy świat stanął przed kolejnym kryzysem, Vera Lynn i jej rozgrzewające serce piosenki po raz kolejny dodały nam otuchy. W swoim kwietniowym przemówieniu królowa Elżbieta zacytowała fragment „We’ll meet again” by wesprzeć rodaków.  Również sama Lynn nie pozostała obojętna. Z okazji swoich 103 urodzin udostępniła wideo, w którym pociesza swój ukochany kraj.  8 maja, z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, wystąpiła online razem z Katherine Jenkins.

Odeszła Vera Lynn, została nadzieja na lepsze jutro

Cała Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. Kondolencje rodzinie zmarłej artystki Very Lynn, złożyli między innymi premier Boris Johnson.

Jej głos będzie żył dalej, aby podnosić serca przyszłych pokoleń.

Cytat z jego przemówienia pokazuje, że choć odeszła od nas Vera Lynn, to jej przekaz i pełne optymizmu przesłanie zostanie z nami jeszcze na długo.