Nie da się ukryć, że trwająca aktualnie głośna sprawa o zniesławienie, którą Johnny Depp wytoczył byłej żonie, Amber Heard, przyczyniła się do ogromnego zainteresowania historią związku gwiazdora Hollywood z młodziutką aktorką. On - z dwójką dzieci i partnerką, którą pomimo braku ślubu nazywał "żoną". Ona od kilku lat była w związku z fotografką i malarką, którą kochała tak bardzo, że legalnie zmieniła nazwisko na to, którym posługiwała się ukochana. Można powiedzieć, że ten romans nie miał racji bytu. Jak więc doszło do związku Johnny'ego Deppa i Amber Heard?

Johnny Depp, Amber Heard i wielka namiętność na planie filmowym

Johnny Depp i Amber Heard poznali się w 2009 roku na planie filmowym produkcji Dziennik zakrapiany rumem. Młodziutka i nadal początkująca aktorka zagrała kochankę głównego bohaterka, w którego postać wcielał się Johnny Depp. To właśnie wtedy na planie filmowej adaptacji autobiografii Huntera Thompsona doszło do pierwszego intymnego zbliżenia aktorki ze starszym o 23 lata gwiazdorem Hollywood.

W tym momencie (pocałunku na planie - red.) czułem coś, czego nie powinienem był czućAmber miała wtedy żonę, ja byłem w związku z Vanessą. Wydaje mi się, że w tym pocałunku podczas kręcenia sceny było coś prawdziwego - wspomina pracę na planie Johnny Depp podczas trwającej aktualnie rozprawy o zniesławienie

Choć między parą doszło do intymnego zbliżenia także poza bacznymi szkłami kamer filmowych, w kamperze Deppa, romans tej gorącej pary umarł śmiercią naturalną niemal tak szybko, jak się pojawił. Johnny wrócił do Venessy Paradis, z którą próbował ratować 14-letni związek przechodzący w tamtym czasie kryzys. Amber natomiast do 2012 roku związana była ze starszą o 10 lat malarką i fotografką, Tasyą Van Ree

Johnny Depp i Amber Heard podczas konferencji prasowej filmu "Dziennik zakrapiany rumem". Nowy Jork, 25 października 2011.Amber Heard i Johnny Depp na konferencji prasowej filmu Dziennik zakrapiany rumem. Nowy Jork, 25 października 2011.

Amber Heard i Johnny Depp: "Przez pierwsze półtora roku ten związek wydawał się spełnieniem wszystkich marzeń"

Amber Heard miała związać się z starszym ponad dwie dekady aktorem niedługo po rozstaniu z Tasyą Van Ree. Początki związku z młodszą o 23 lata partnerką miały być dla Johnny'ego Deppa spełnieniem wszystkich marzeń. Można było odnieść wrażenie, że po wielu latach randkowania, nieudanych związkach i narzeczeństwach aktor, który miał przyszytą łatkę playboy'a w końcu znalazł "tą jedyną".

Początek mojego związku z Amber był jak spełnienie marzeń. To było zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Amber była bardzo uważna, czuła, mądra, zabawna, wyrozumiała... Mięliśmy wiele wspólnego. Oboje kochaliśmy bluesa, muzykę, literaturę... Nasz związek przez pierwsze półtora roku był niesamowity. (...) Nazywałem ją Slim, a ona mnie Steve. Tak mówili do siebie Lauren Bacall i Humphrey Bogart w filmie "Mieć i nie mieć" z 1944 roku. Między bohaterami była znaczna różnica wieku, a mimo to bardzo się kochali. Widziałem w nich siebie i Amber. Zdawałem sobie sprawę, że jestem smutnym, starym facetem, a ona piękną, cudowną kobietą u mojego boku - wspomina Depp podczas trwającej aktualnie rozprawy o zniesławienie

 

Para zaręczyła się w Wigilię Bożego Narodzenia w 2014 roku. Ślub nastąpił niewiele później, w 2015 roku najpierw w Los Angeles doszło do oficjalnej ceremonii. Później odbyło się huczne wesele na prywatnej wyspie Deppa na Bahamach. Była to głośna impreza w stylu sex, drugs, rock'n'roll, co potwierdza m.in. harmonogram wesela, na którym widniało "Obiad, tańce i narkotyki".

Jak się okazuje, w świętowaniu na prywatnej wyspie aktora nie nie uczestniczyła córka Deppa. 16-letnia wówczas Lily-Rose Depp "z wielu powodów nie miała najlepszego kontaktu z Amber" - wspomina Johnny Depp podczas trwającej aktualnie rozprawy. Jednocześnie zapytany o zażyłość pomiędzy macochą a dziećmi gwiazdora, ten odpowiedział:

Ich relacja z Amber? Nie istniała. Moje dzieci są dużo inteligentniejsze ode mnie. Nie chciały przebywać w jej towarzystwie.

Związek Johnny'ego Deppa i Amber Heard: od miłości do nienawiści

Para zamieszkała w jednym z wielu penthouse'ów Johnny'ego Deppa w trzynastopiętrowym budynku Eastern Collumbia w samym śródmieściu Los Angeles. W innych apartamentach, słynących ze stylu art deco zamieszkali m.in. bliski przyjaciel Johnny'ego z czasów młodości Isaac Baruch, siostra Amber - Whitney oraz jej najlepsza przyjaciółka z Teksasu - Rocky Penningotn z partnerem. Jak się okazało podczas trwającego procesu – nikt z bliskich Deppa i Heard nie płacił czynszu w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. "Chcieliśmy stworzyć tam rodzinę. Chciałem, żeby Amber miała swoich bliskich jak najbliżej" - wyjaśnia aktor, który sam pokrywał koszty utrzymania wszystkich penthouse'ów na najwyższym piętrze Eastern Collumbia Builiding.

Niestety, pomimo wszelkich starań, czas sielanki nadszedł końca. Bliscy współpracownicy i rodzina pary coraz częściej słyszała o kłótniach, szarpaninach i bijatykach pomiędzy Deppem i Heard. Związek, którego początki przypominały bajkowy scenariusz szybko obrócił się w koszmar. Zarówno Johnny, jak i Amber zostali sfotografowani mając różnego rodzaju siniaki czy obrzęki na twarzy (i nie tylko). Prasa chętnie pisała o wielu incydentach, które dowodziły o przemocy fizycznej w związku tej gorącej Hollywoodzkiej pary. Jednym z najbardziej pamiętnych spraw było uszkodzenie środkowego palca lewej ręki aktora przez Amber. Miało do tego dojść gdy aktorka rzuciła szklaną butelką wódki w swojego męża. W efekcie aktor stracił część palca, a by go odzyskać musiał poddać się operacji rekonstrukcji. Innym przypadkiem miało być uderzenie, które Depp wymierzył Heard w policzek jej własnym telefonem.

W efekcie to Amber Heard wniosła pozew o rozwód w maju 2016 roku, niecałe piętnaście miesięcy po bajkowym ślubie na prywatnej wyspie. Powodem miały być różnice niemożliwe do pogodzenia. Sąd udzielił rozwodu, a Amber Heard otrzymała 7 mln dolarów na podstawie ugody między byłymi małżonkami.  Para wydała także wspólne oświadczenie, w którym oznajmia, że "żadna ze stron nie postawiła fałszywych oskarżeń w celu korzyści finansowych. Nigdy nie było żadnego zamiaru wyrządzenia krzywdy fizycznej ani emocjonalnej".

Ostatecznie Amber Heard jako pierwsza przerwała milczenie na temat małżeństwa. 18 grudnia 2018 roku aktorka opublikowała felieton na łamach The Washington Post. "Dwa lata temu stałam się osobą publiczną reprezentującą przemoc domową i poczułam pełną siłę gniewu naszej kultury wobec kobiet, które przestają milczeć. Miałam rzadką możliwość zobaczenia w czasie rzeczywistym, jak instytucje chronią mężczyzn oskarżonych o nadużycia" - napisała aktorka. Choć Heard ani razu nie wspomina w tekście nazwiska byłego męża, połącznie kropek nie trwało długo. Natychmiast wybuchła afera, w efekcie której Johnny Depp stracił m.in. rolę Jacka Sprrowa w serii filmów "Piraci z Karaibów" oraz w filmie "Fantastyczne zwierzęta".

Aktualnie toczy się proces o zniesławienie, którego Heard miała dopuścić się w swoim artykule opublikowanym w The Washington Post w grudniu 2018 roku. Stawką jest 100 mln dolarów.