"Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie". Trudno zapomnieć słowa listu 9-latka do zabitej w Ukrainie mamy

Wojna w Ukrainie zbiera przerażające żniwo. Rosyjska armia wykazuje się wyjątkowym okrucieństwem i nie oszczędza nawet najbardziej bezbronnych. Każdego dnia liczba ofiar wśród dzieci wzrasta. Jak poinformowało dziś biuro prokuratora generalnego, co najmniej 183 dzieci zginęło, a ponad 342 odniosło rany w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Przerażone, poranione tak fizycznie jak psychicznie, samotne muszą zmagać się z bezsensownością wojny. Ich cierpienie dotyka nas najbardziej. Wiele z nich zostało sierotami. Tak jak 9-latek, którego wzruszający list do nieżyjącej mamy obiegł sieć.

List chłopca opublikowała na Twitterze, Łesia Wasylenko – deputowana Rady Najwyższej Ukrainy. Jego mama zginęła podczas rosyjskiego ostrzału auta w Hostomelu, na oczach swojego synka. 9-latek napisał do niej łamiący serce list, w którym obiecuje, że będzie grzeczny i zrobi wszystko, by "spotkać się z nią w niebie". 

Tam na pewno nie spotkają się z tymi, którzy urządzają niewinnym piekło na ziemi.

Mamo, dziękuję ci za najPrzeczytaj także:lepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie. Całuję cię.