Nude makeup

Niektóre osoby nude makeup nazywają mianem "no makeup" podkreślając, że jest on tak mało widoczny. My nie w każdym przypadku się z tym zgadzamy, ponieważ usta z błyszczykiem różnią się od tych bez kosmetyku, nawet w przypadku przezroczystego produktu. Jak zatem delikatnie podkreślić usta i oczy, aby nie naazić się na przerysowany efekt? Podpowiadamy.

Nude makeup - pielęgnacja

Ten rodzaj makijażu najbardziej spawdza się u pań, które nie mają problemów z cerą. Wynika to m.in. z faktu, że mogą one pozwolić sobie na zastosowanie kremów połączonych z odrobiną podkładu, a nie muszą stosować mocno matujących fluidów.

Nude makeup

Zacznij od nawilżenia cery i pamiętaj, aby dobrze rozetrzeć krem pod oczami, by w kontakcie z fluidem nie zaczął się rolować w tym problematycznym miejscu.

Nude makeup - konturowanie

Delikatnie ciemniejszym cieniem od twojej naturalnej karnacji zaznacz czowo, kości policzkowe, żuchwę, nos, oraz dekolt (kości obojczykowe, ramiona i dekolt), jeśli oczywiście planujesz zakładać sukienkę lub bluzkę, która odkrywa te miejsca. Natomiast jasny korektor nałóż na środek czoła, nosa, pod oczy i na powieki. Te kosmetyki wblenduj mokrą gąbeczką. Wtedy lepiej połączą się ze skórą i dłużej zachowają swoją trwałość.

Nude makeup - usta

Usta nie będą się szczególnie wyróżniać w tym makijażu. W zwiazku z tym postaw na bezbarwny błyszczyk, balsam do ust lub pomadę w bardzo naturalnym odcieniu. Nie nakładaj także zbyt dużo produktu. Głównie chodzi o to, by wargi zyskały delikatny błysk, a przede wszystkim wyglądały na nawilżone.

Nude makeup - linia wodna oka

Tę sferę możesz wypełnić za pomocą delikatnie srebrnej kredki, nie stawiaj na mocne i czarne podkeślenie oka, ponieważ stracisz efekt naturalności.

Powyższa wersja jest bardzo szybkim i delikatnym wariantem nude makeupu, ale z pewnością będzie bardzo dobrze wyglądać na róźnego rodzaju wydarzeniach, niezależnie od okazji.

Nude makeup - tutorial:

Jeśli nie masz dużej wprawy w malowaniu się, a nude makeup szczególnie przypadł ci do gustu obejrzyj tutorial i sprawdź, jak dokładnie od samego początku dobrze się pomalować w odcieniach nude: