Nowy serial HBO “Katarzyna Wielka”: to będzie jesienny hit?

Już jesienią w HBO GO na fanów kina historycznego będzie czekać mała, ale świetnie zapowiadająca się uczta z Helen Mirren w roli głównej. W serwisie pojawi się miniserial “Katarzyna Wielka”, opowiadający historię rządów najsłynniejszej i najdłużej panującej carycy Rosji, urodzonej w Szczecinie, Zofii Fryderyki Augusty. Przyszła współautorka upadku Polski pochodziła bowiem z niemieckiej rodziny książęcej. Imię Katarzyna przyjęła dopiero w wieku 16 lat, przed ślubem z przyszłym carem Rosji, Piotrem III. Monarcha ten zginął podczas zamachu stanu, w którego organizacji brała udział właśnie Katarzyna. Po jego śmierci to ona na ponad 30 lat zasiadła na rosyjskim tronie.

Serial “Katarzyna Wielka” nie będzie się jednak koncentrował wyłącznie na politycznych intrygach. Równie skomplikowane co rządy było jej życie miłosne. Ze zwiastuna wiemy już, że produkcja skupi się między innymi na relacji carycy z jej długoletnim doradcą, Grigorijem Potiomkinem. Polskich widzów najbardziej ciekawi zapewne romans Katarzyny Stanisławem Augustem Poniatowskim. Nasz król poznał ją w wieku 23 lat i łatwo uległ jej urokowi, co Katarzyna umiejętnie wykorzystała na arenie międzynarodowej. Niestety na razie nie wiemy, czy w produkcji zostaną pokazane sceny z jego udziałem. Na pewno część serialu była nagrywana na Litwie, co daje nadzieję na poruszenie wątków polskich. 

Nowy serial HBO “Katarzyna Wielka”: Helen Mirren w głównej roli carycy Rosji 

Serial “Katarzyna Wielka” ma spore szanse na stanie się jedną z najlepszych produkcji nadchodzącej jesieni. Platforma HBO świetnie radzi sobie w kostiumowych obrazach z rozmachem, czego świetny dowód stanowią poprzednie sezony “Gry o tron”. Wrażenie robi już pierwszy trailer serialu, w którym widzimy kilka majestatycznych scen w carskich komnatach. 

Nie sposób nie wspomnieć też o dotychczasowych dokonaniach Helen Mirren, która wcieliła się w tytułową postać. Ta 73-letnia brytyjska aktorka to prawdziwa ikona kina oraz ekspertka w odgrywaniu charyzmatycznych władczyń. W 2007 roku Mirren otrzymała Oscara oraz Złoty Glob za rolę Elżbiety II w filmie “Królowa”. Co ciekawe gwiazda najwidoczniej kocha takie bohaterki, bo jak wyznał jeden z producentów HBO – to ona przyszła do niego z pomysłem zrealizowania serialu o Katarzynie Wielkiej, mówiąc, że zawsze chciała ją zagrać.  

Czy zamierzacie oglądać nowy serial HBO "Katarzyna Wielka" z Helen Mirren w roli głównej?