„Gambit królowej” – serialowy szach-mat na Netflixie

Nikt nie sądził, że „Gambit królowej” stanie się prawdziwym netflixowym hitem i podbije serca ludzi na całym świecie. Mini serial powstał w oparciu o powieść Waltera Tevisa o tym samym tytule. Akcja toczy się pod koniec lat 50., kiedy młoda Beth Harmon trafia do sierocińca. Odkrywa tam, że ma talent do szachów. Dziewczyna pragnie podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat szachistów.

Współtwórca „Gambitu królowej”, Scott Frank ma na swoim koncie wiele innych filmowych sukcesów. Był dwukrotnie nominowany do Oscara za filmy „Logan: Wolverine” i „Co z oczu, to z serca”. Scott Frank to bardzo płodny twórca pracuje nad nowym serialem „Sam Spade”, który opowiada o losach detektywa znanego z „Sokoła maltańskiego”.

Zobacz też: 15 ciekawostek o serialu "Gambit Królowej", o których nie wiedzieliście

Anya Taylor-Joy i Scott Frank w nowej produkcji. Będzie kolejny sukces?

Scenarzysta serialu „Gambit królowej” Scott Frank i aktorka odgrywająca główną rolę Anya Taylor-Joy postanowili podjąć kolejną współpracę. W podcaście dla „The Watch” twórca udzielił wywiadu, w którym oznajmił, że już niebawem powstanie ekranizacja „Śmiechu w ciemności”. Będzie to thriller nawiązujący do kina gangsterskiego, prężnie rozwijanego się w latach 40. i 50. ubiegłego stulecia.

Zobacz też: Ikoniczna fryzura z serialu "Gambit królowej" powraca w wielkim stylu!

„Śmiech w ciemności” - o czym film?

„Śmiech w ciemności” to druga wersja napisanej wcześniej przez Vladimira Nabokova powieści „Camera obscura”. Opowiada o miłości dojrzałego mężczyzny do młodej dziewczyny. Uczucie przemienia życie mężczyzny w katastrofę. To powieść o dramacie miłosnym z licznymi elementami sensacyjnymi. Książka doczekała się już jednej ekranizacji. Czy nowa wersja stanie się kolejnym kinowym hitem? Jest na to spora szansa!

Zobacz też: Co w kosmetyczce ma Anya Taylor-Joy?

Zobacz także: