Nowy Katalog IKEA nie przyjdzie do naszej skrzynki

IKEA wprowadza zmiany. Nowego katalogu nie dostaniemy już do naszej skrzynki pocztowej. Od teraz trzeba go będzie zamówić i samodzielnie odebrać w sklepie lub wybranym punkcie odbioru. Ponadto nowy Katalog IKEA 2020 jest już dostępny online. Skąd pomysł na tę zmianę? IKEA testuje rozwiązania, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Nie mamy jej tego za złe. Nowy sposób dystrybucji Katalogu jest z pewnością znacznie bardziej przyjazny dla środowiska. To jednak nie koniec nowości w IKEA.

Innowacyjna okładka Katalogu IKEA

Tegoroczny Katalog jest pierwszym, na którego okładce nie widnieje żadne pomieszczenie. Zamiast tego widzimy miękką pościel, idealnie oddającą kierunek, który IKEA obrała w tym sezonie. Chce przypomnieć swoim klientom o równowadze między pracą, a odpoczynkiem i zachęca do poprawy jakości snu.

- Po co mi ta poduszka? Bo może być lepiej dopasowana do ulubionej pozycji snu i odwdzięczy się piękniejszym porankiem, a grubsze zasłony wytłumią hałas i światło z ulicy. W ogóle, przez cały katalogowy rok 2020 chcemy podpowiadać Polakom, jak produkty IKEA mogą im się odwdzięczyć w codziennym życiu, by stale wpływać na poprawę jego jakości

IKEA wspomina Johna Lennona i Yoko Ono

Tegoroczny katalog nawiązuje też do kwestii kulturowych. W 2020 roku wypada 50. rocznica łóżkowego happeningu Johna Lennona i Yoko Ono na rzecz pokoju na świecie. Po swoim  ślubie 20. Marca 1969 roku para wynajęła apartament w amsterdamskim hotelu Hilton, do którego przez cały tydzień zapraszali przedstawicieli mediów. Wszystkich przyjmowali nie wychodząc z łóżka. IKEA postanowiła to wykorzystać i na wewnętrznej okładce Katalogu umieściła zdjęcie łóżka, zainspirowane tym wydarzeniem. Jak widać nowy Katalog IKEA to coś więcej niż tylko szybka przeglądówka mebli. Do jego stworzenia potrzeba bardzo dużo pracy i czasu – stworzenie nowego katalogu zajmuje ponad rok, co oznacza, że gdy my w swoich domach otwieramy ten najnowszy, jego następca już się tworzy. Niech to jednak nie odwraca naszej uwagi od obecnie najnowszego Katalogu – jest zupełnie wyjątkowy i warty zagłębienia się, gdy tylko do nas dotrze. Albo raczej kiedy my po niego pojedziemy.

 

Tutaj możesz wyświetlić Katalog IKEA 2020 online