Nowy iPhone 2018 i inne nowości Apple

Według przewidywań Ming-Chi Kuo, analityka branży technologicznej, sporo wskazuje na to, że już tej jesieni Apple zaprezentuje nam kolejną porcję nowości. Wśród nich m.in. nowy iPhone w różnych wariantach, 2 nowe iPady, ulepszone modele Apple Watch i nowy model laptopa. Prognoza przedstawiona przez Ming-Chi Kuo może się sprawdzić, zważywszy na to, że ekspert ma już na swoim koncie kilka wiarygodnych przecieków dotyczących nowości Apple. Jakie nowości zaprezentuje producent z Cupertino jesienią?

Nowy iPhone 2018

Zdaniem analityka, tej jesieni czeka nas prawdziwy wysyp nowości od Apple. Jego zdaniem nowy na rynek trafią aż trzy nowe modele iPhone’ów, dostępne w nowych wariantach kolorystycznych. Dwa z nich mają być wyposażone w ekran OLED (taki jak w iPhone X), trzeci w tańszy ekran LCD, dzięki czemu będzie zdecydowanie tańszy. Jak prognozuje Ming-Chi Kuo, flagowe modele z ekranem OLED i 6,5-calowym wyświetlaczem będą dostępne w czarnej, białej i złotej obudowie. iPhone z wyświetlaczem LCD, ma być sprzedawany w nowych kolorach: szarym, białym, czerwonym, niebieskim i pomarańczowym.

W jakich kolorach będzie nowy iPhone 2018?

Nowy iPad 2018

To jednak nie koniec nowości. Zdaniem analityka, jesienią do sprzedaży trafią też dwa nowe iPady z funkcją rozpoznawania twarzy. Mniejszy ma mieć 11-calowy ekran, większy – 12,9-calowy, zbliżony do obecnego iPada Pro.

Nowy laptop od Apple?

Już od jakiegoś czasu pojawiały się pogłoski, że na rynek ma również trafić ulepszona wersja MacBook Air’a. Zdaniem Ming-Chi Kuo bardziej prawdopodobne jest jednak pojawienie się na rynku zmodernizowanego iMac’a, w którym, zdaniem eksperta, ma się poprawić przede wszystkim wydajność wyświetlania. Możemy spodziewać się również aktualizacji procesorów w komputerach MacBook Pro, MacBook i Mac Mini.  Ten ostatni nie był odświeżany od 2014 roku, a jak potwierdza jeden z managerów Apple, Mac Mini ma być ważną częścią linii produktów Apple w przyszłości.

Czy będzie nowy Apple Watch?

Jak prognozuje Ming-Chi Kuo, jesienią możemy się spodziewać również ulepszonych modeli Apple Watch, których wygląd zostanie zmieniony po raz pierwszy od premiery w 2014 roku. Największą modyfikacją ma być powiększenie ekranu.

Nowy iPhone: kiedy premiera?

Zdaniem analityka, nowe modele iPhone’ów Apple zaprezentuje już we wrześniu lub październiku. Być może ten termin pokryje się z premierą pozostałych nowości, ale jest też bardzo prawdopodobne, że zostaną one zaprezentowane na osobnym spotkaniu.