Pewnego listopadowego dnia w 2005 roku dwóch mężczyzn włamało się do mieszkania Lindy Twyman w mieście Evanston, w stanie Illinois, i brutalnie pozbawiło ją życia. Trzy i pół roku później jej mąż, James, wiedziony serią wizji i snów, został w tajemniczy sposób sprowadzony do stodoły stojącej na pustkowiu gdzieś w Nevadzie. To właśnie tam, niebo i ziemia połączyły się za sprawą magii, która może odmienić życie.

James F. Twyman to autor bestsellerów „New York Timesa” (w Polsce znany, dzięki książce „Sekretny kod Mojżesza”) prezentuje niesamowitą opowieść, w której przekonuje czytelników, że istnieje takie miejsce, w którym miłość nie umiera nigdy. Koniec życia jednej osoby, nie musi przesądzić o końcu uczucia, gdyż jest możliwe połączenie z tym, kto znajduje się po tamtej stronie.
Autor twierdzi, że udało mu się odwiedzić tamten świat i tym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami: Sami zdecydujecie, w co chcecie wierzyć. Jeśli chodzi o mnie, wierzę we wszystko, co zostało tu opisane. Właściwie czuję, że nigdy nie byłem bliżej prawdy. (…) To prawdziwa historia o tym, jak niebo otworzyło się przede mną i zrozumiałem, że śmierć nie jest końcem życia lecz… jego początkiem.

Powieść napisana z zamiarem uczczenia pamięci kobiety, która była najważniejszą osobą w życiu autora – jego żony. Książka, która ujawnia tajemnicę nieznaną większości ludzi, co nie oznacza, że jest ona nieprawdziwa. „Między niebem a ziemią” to opowieść o najsilniejszym i najtrwalszym uczuciu, które towarzyszy każdemu z nas, nie zna granic i nigdy nie umiera.To historia miłości, która będzie inspiracją do czerpania z życia pełnymi garściami. Miłość jest największą wartością, jedynym uczuciem, które zabieramy do każdego świata, do którego przechodzimy. Choć powiedzenie, że „miłość nie umiera nigdy” wydaje się być utartym sloganem, w tym przypadku nabiera nowego znaczenia.

Raz na całe pokolenie trafia się historia miłosna, która zmienia nasze spojrzenie na życie. To jest właśnie taka historia.
Neal Donald Walsch


James F. Twyman jest autorem wielu bestsellerów, w tym książek „Sekret kodu Mojżesza”, „The Kabbalah Code” i „The Proof” (dwie ostatnie pozycje nie zostały jeszcze wydane w języku polskim). Jest też światowej sławy „Trubadurem Pokoju”, który zyskał rozgłos dzięki organizowaniu spotkań dla wielomilionowej publiczności. Spotkania te upływają na modlitwie mającej pozytywnie wpłynąć na problemy i kryzysy we współczesnym świecie. James jest też producentem wykonawczym oraz współautorem filmu fabularnego pt. „Indigo”, a także reżyserem filmów „Indigo Evolution” i dokumentu pt. „Sekret kodu Mojżesza”. Założył organizację The Seminary of Spiritual Peacemaking, która wyświęciła już ponad 500 swoich duchownych na całym świecie.