Filmy warte obejrzenia w 2017

W 2017 roku czekają nas naprawdę dobre filmowe premiery. Dramaty wojenne, amerykańskie produkcje, gangsterskie historie i gwiazdy Hollywood w rolach głównych. Z niecierpliwością czekamy na zwiastuny nowych filmów 2017 - dobry film na wagę złota!

Amerykańska sielanka

Amerykańska sielanka to bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, bo wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa to jeden z pośród ciekawych filmów wartych obejrzenia w 2017 roku.

Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60. definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia? Amerykańska sielanka jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier filmowych w 2017 roku.

Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo

Polska, 1939 rok. Rozpoczyna się Druga Wojna Światowa, Niemcy atakują Polskę i zamykają Żydów w gettach. Jednak ktoś postanawia im pomóc – właściciele warszawskiego zoo, państwo Żabińscy, (Jessica Chastain; Johan Heldenberg) nie zważając na konsekwencje daje schronienie żydowskim rodzinom w zakamarkach nieczynnego ogrodu zoologicznego. Desperacko próbują ocalić w chaosie wojny zarówno ludzi jak i zwierzęta. Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo to dramatyczna opowieść o przetrwaniu z doskonałą Chastain w roli głównej. Jedyny minus? Film kręcono w Czechach, choć traktuje przecież o warszawskim zoo.

Maria Skłodowska - Curie

Zobacz także:

Dawno niewidziana Karolina Gruszka w biograficznej historii wybitnej polskiej chemiczki i fizyczki, Marii Skłodowskiej-Curie. Dwukrotna noblistka, odkrywczyni i prawdziwa kobieta z krwi i kości. Maria Skłodowska odznaczała się ponadprzeciętną inteligencją, była pierwszą kobietą – wykładowcą na paryskiej Sorbonie i miłosną skandalistką. Delikatność i kruchość jej postaci z pewnością świetnie odda efemeryczna Gruszecka. Zobaczcie zwiastun Maria Skłodowska-Curie 2017!

Billy Lynn long halftime walk

Kristen Stewart przeszła długą drogę od tryglogii o wampirach Zmierzch. Coraz częściej chwyta się ról skomplikowanych, żeby nie powiedzieć dramatycznych. W Sils Maria poradziła sobie świetnie jako asystentka Juliette Binoche, w Motyl Still Alice przekonała widzów rolą córki profesor chorej na Alzhaimera, a w wojennym amerykańskim dramacie Billy Lynn’s long halftime walk ma szansę wykazać się jako siostra weterana. Przy Billym Lynn obawiamy się tylko o jedno – żeby nie był zbyt amerykańsko-patetyczny.

Nocne życie

Ben Affleck gangsterem? Tak, ale z wyrzutami sumienia. W nowym filmie Nocne Życie, który notabene sam wyreżyserował i do którego napisał scenariusz. Świetny, kostiumowy gangsterski film, którego akcję Affleck umieścił w czasach prohibicji, czyli w latach 20. i początku 30. Na deser otrzymujemy kadry z podróży po Ameryce Południowej. Jeśli lubicie serial Imperium albo filmy w stylu Droga do zatracenia, Nocne Życie powinno znaleźć się wysoko na Waszej liście filmy warte obejrzenia 2017. Co ciekawe, w głównej roli pojawić się miał Leonardo DiCaprio, ale ostatecznie został producentem filmu.

Tulipanowa gorączka

To historia wielkiej zakazanej miłości, w czasach, w których cebulka tulipana była warto więcej niż sztabka złota. Holandia XVII wiek, artysta Jan Van Loos (Dane DeHaan) dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie (Alicia Vikander). Wspólnie chcą uciec, a żeby zdobyć na tę ucieczkę pieniądze mają zamiar sprzedać cebulkę korzystając z tulipanowej gorączki. Christopher Waltz w roli zaborczego i zdolnego do wszystkiego męża z pewnością wciśnie swoją rolą w fotel. Czekamy, premiera w lutym 2017! 

Jeśli macie więc ochotę na fajny film na wieczór, polecamy Wam poczekać jeszcze chwilę i wybrać się do kina na filmy warte obejrzenia w 2017 roku.

Zobacz także:

"Sztuka kochania" film o Michalinie Wisłockiej