IKEA wypuściła nowy, wzruszający spot.

IKEA nieraz zachwycała nas swoimi reklamami. W repertuarze firmy znajdują się nie tylko klasyczne reklamy, ale też takie, które potrafią rozbawić lub skłonić do myślenia. Zdarzają się też bardzo wzruszające. Do tej ostatniej kategorii możemy zaliczyć najnowszy spot, stworzony przez grecki oddział firmy we współpracy z agencją Ogilvy. Najnowsza reklama została zatytułowana „Love Story” i opowiada historię rozłąki dwóch psów, ich miłości i tęsknoty. W spocie możemy zaobserwować liczne produkty oferowane przez markę IKEA, jednak stanowią one jedynie tło dla wzruszającej fabuły tej półtoraminutowej reklamy.

IKEA wzrusza miłością psów

Reklama IKEA zaczyna się od sceny, w której dwa zaprzyjaźnione psy bawią się wspólnie na polu. Pewnego dnia przyjeżdża rodzina, która decyduje się na adopcję jednego z nich, pozostawiając drugiego u ich poprzedniego właściciela. Przygarnięty pies wprowadza się do domu, w którym mieszkają rodzice ze swoją kilkuletnią córką. Dziewczynka od początku oferuje psu zabawki i kości do gryzienia, jednak on jest nieustannie smutny. Powoli przyzwyczaja się do życia w domu, śpi w jednym łóżku z właścicielami, czy wyleguje się na kanapie. Niestety nawet wtedy rodzina widzi, że nie jest zbyt pogodny. Pewnego dnia odkrywają, że pies odkładał wszystkie zabawki i kości za kanapę. Domyślają się wtedy, że przyczyną jego problemów była tęsknota za przyjacielem.

IKEA zapowiada nowe kampanie

Spot kończy się adopcją drugiego psa przez rodzinę, dzięki czemu pupile mogą znów być razem szczęśliwe. Twórca reklamy podsumowuje historię stwierdzeniem „W domu IKEA doświadczasz więcej, niż możesz sobie wyobrazić”. To przesłanie zostanie z nami na dłużej, jako że właśnie na nim szwedzka marka planuje opierać swoje kolejne kampanie. Utwór, który pojawił się w reklamie to „Love Story” Andy’ego Williamsa. My jesteśmy zachwycone nowym spotem IKEA, a Wy?