Dawid Podsiadło i jego nowa fryzura

Dawid Podsiadło to jedna z tych gwiazd, która uwielbia zaskakiwać zmianą swojego wizerunku, a inspiracji w swoich modowych czy fryzjerskich metamorfozach poszukuje w „odległych galaktykach” lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Początkowo Dawid Podsiadło kojarzył się nam głównie z burzą loków na głowie, ale w miarę rozwoju swojej kariery zmienił swój styl, ściął włosy i zapuścił wąsy, które szybko stały się znakiem rozpoznawczym wielkomiejskich hipsterów. Teraz Dawid Podsiadło ponownie zmienia swój wizerunek, a dokładnie zmienia fryzurę!


W związku z premierą tegorocznej piosenki festiwalu Męskie Granie 2021 Dawid Podsiadło pokazał się światu w nowej fryzurze. Na teledysku, który właśnie trafił do sieci, możemy zauważyć, że wokalista zdecydował się na fryzurę, która do niedawna kojarzyła się głównie z kiczem i tandetą oraz „polskim Januszem biznesu” sprzedających VHS na stadionie w początkach kapitalizmu III RP. Czyżby Dawid Podsiadło postanowił odczarować legendarną fryzurę na „czeskiego piłkarza”?

ZOBACZ TEŻ:

"Zaczęło się od tego, że spaliłam sobie włosy" - na czym polega świadoma pielęgnacja?

Chcesz mieć anielskie włosy? Wypróbuj japoński sekret TSUBAKI

Męska fryzura 2021 w stylu vintage

Jeśli zapragniecie zmienić swój image a’la Dawid Podsiadło, warto żebyście wiedzieli co nieco o wspomnianym męskim cięciu. Fryzura na „czeskiego piłkarza” to nic innego, jak rodzaj cięcia tzw. „mullet hair”, które popularne było w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Swoją popularność zawdzięcza grupie Beastie Boys, która w swojej piosence o „mullet head” śpiewała tak: „Zetnij boki, lecz nie dotykaj tyłu”.
Tak oto zrodził się trend na „męski ogon”, który trwał przez kolejne lata i cieszył się sporą popularnością w różnych krajach świata. W Stanach Zjednoczonych tego typu uczesanie kojarzyło się również z kulturą country, która tak definiowała ten rodzaj cięcia: „Biznes na przodzie, imprezka z tyłu”.

Zobacz także:

ZOBACZ TEŻ:

Męskie Granie 2021 / męskie cięcie 2021

W Polsce na tego typu cięcie mówiono: „czeski piłkarz”, a to z powodu trendu, w którym rozkochała się w latach 80. czeska drużyna piłki nożnej. Niemal cała czeska reprezentacja miała taką fryzurę, a trend z boiska szybko przeniósł się nie tylko na czeskie, ale i na polskie ulice.

Wśród polskich piłkarzy fanem tego typu strzyżenia był niejaki Jacek Ziober, dlatego o tym cięciu mówiono także: „strzyżenie na Ziobera”.

Co ciekawe, „mullet hair” nosili nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i to one jako pierwsze zdecydowały się na wskrzeszenie trendu sprzed dekad. MIley Cyrus czy Billie Ellish to tylko kilka z wielu celebrytek, które promują fryzjerski trend „krótko z przodu, długo z tyłu”.

Teraz do grona gwiazd, które ostrzygły się na „czeskiego piłkarza”, albo jak kto woli „na Ziobera” dołączył Dawid Podsiadło.


Photo: Jacek Ziober / East News

Co sądzicie o jego nowym image’u? Naszym zdaniem genialnie pasuje do nowego teledysku Męskiego Grania 2021!

ZOBACZ TEŻ: