W tym roku IKEA postanowiła wnieść do wnętrz powiew lata jeszcze przed początkiem kalendarzowej wiosny. A to za sprawą nowej, limitowanej kolekcji IKEA JASSA, która pojawi się w sklepach na początku marca. Pięciu projektantów z różnych stron świata osiągnęło ten efekt inspirując się feerią barw, faktur o wzorów tak charakterystyczną dla kultury Azji.

ZOBACZ TEŻ:

LIMITOWANA KOLEKCJA POWSTAŁA WE WSPÓŁPRACY ZE ZNANYM PROJEKTANTEM

"Seria JASSA to przede wszystkim spontaniczność, poczucie bliskości i delikatne naginanie zasad. Kolekcja inspirowana jest stylem życia artystycznej bohemy, który zachęca do relaksu i dobrej zabawy – także tej związanej z własnym wnętrzem. Jej poszczególne elementy można komponować z domową przestrzenią w zupełnie innym stylu, ale także bez przeszkód wykorzystać jako kompleksową aranżację pomieszczenia. Warta uwagi jest też unikalność poszczególnych produktów: mebli, tekstyliów i akcesoriów, która wynika z metod ich wytworzenia oraz wykorzystanych materiałów" - podkreśla Katarzyna Jaros-Puzio, Dekorator wnętrz i projektant IKEA.

Wchodzące w skład kolekcji fotele, krzesła, leżanki, lampy, kosze, parawany czy stoliki kawowe wykonano z rattanu, bambusa oraz hiacyntu wodnego. Podczas tworzenia mebli nie tylko oparto się na naturalnych tworzywach, ale również powrócono do tradycyjnego rękodzieła, w którym niepowtarzalne kształty uzyskuje się poprzez wyplatanie, wyginanie i łączenie.

Niemal oczywistym dopełnieniem kolekcji są barwne i wzorzyste tkaniny, z których uszyto poszewki i poduszki. To m.in. zaskakującym zestawieniom żółtego i różowego oraz niebieskiego i zielonego zawdzięczamy nastrój wakacyjnej swobody, jakie nowa kolekcji IKEA JASSA wnosi do każdego wnętrza.

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz także:

PIĘKNE, MIĘSISTE KOCE NA ZIMOWE WIECZORY

STYL GUSTAWIAŃSKI. OKIEM EKSPERTA