Nowa książka Nicholasa Sparksa

Powieści Sparksa ukazują się regularnie, z przerwami nie dłuższymi niż 3 lata. Podobnie będzie z "The Return", który zadebiutuje 2 lata po poprzednim tytule pisarza, czyli "Z każdym twym oddechem". Premiera książki na rynku amerykańskim przewidziana jest na 29 września 2020 roku. Nie wiadomo jeszcze nic o polskiej wersji, choć możemy się spodziewać, że tytuł zostanie opublikowany u nas wkrótce po wydaniu w USA.

Zapowiedź "The Return"

Najnowsza powieść Nicholasa Sparksa opowie historię Trevora Bensona, lekarza, który pomagał żołnierzom podczas wojny w Afganistanie. Bohater zostaje ranny na froncie, przez co musi wrócić do rodzinnego miasteczka w Karolinie Północnej i od nowa poukładać swoje życie. Wprowadza się do domu odziedziczonego po zmarłym dziadku i zatrudnia się w miejscowej szkole medycznej. Wkrótce poznaje Natalie, zastępczynię szeryfa, z którą zaczyna go łączyć uczucie. Kobieta jednak trzyma go na dystans z powodu skrywanej przez siebie tajemnicy. W tym samym czasie Trevor spotyka 17-letnią Callie, która towarzyszyła jego dziadkowi w ostatnich dniach życia i jako jedyna może pomóc rozwikłać zagadkę niewyjaśnionego odejścia mężczyzny.

Słynne powieści Sparksa

Wzruszające książki Amerykanina zostały przetłumaczone na ponad 50 języków i podbiły serca czytelników na całym świecie - ich sprzedaż przekroczyła liczbę 100 milionów egzemplarzy! Niemal połowa z nich doczekała się adaptacji filmowych z gronem znanych aktorów, takich jak: Kevin Costner, Paul Newman, Robin Wright czy Ryan Gosling.

Co sprawia, że romantyczne książki autora cieszą się taką popularnością? Niewątpliwie jest to zasługa ich wyjątkowego klimatu i słodko - gorzkich historii, które poruszają serce do głębi. Takie są zwłaszcza najpopularniejsze książki Sparksa, czyli "List w butelce""Jesienna miłość" oraz jego debiut zatytułowany "Pamiętnik".

Powieść, która utorowała mu drogę do sławy, opowiada historię Noaha Calhouna starającego się przywrócić pamięć żonie chorującej na Alzheimera. Mężczyzna regularnie odwiedza swoją małżonkę Allie w domu opieki i czyta jej opowieść o zakazanej miłości dwójki młodych ludzi - skromnego chłopaka z prowincji i zamożnej dziewczyny z miasta. Ich uczucie rodzi się podczas wakacji, które nastolatka spędza w rodzinnej miejscowości młodzieńca. Zakochani zostają jednak rozdzieleni przez rodziców dziewczyny i ponownie spotykają się dopiero po 14 latach. Opowieść wzrusza Allie do głębi i pozwala sobie przypomnieć, że to jej własna historia, którą przeżyła z Noahem. Sukces odniosła również ekranizacja powieści, w której główne role zagrali Rachel McAdams i Ryan Gosling.

"Jesienna miłość" podobnie jak "Pamętnik" opisuje miłość dwójki nastolatków z różnych światów. Zbliża się coroczny szkolny bal. Przebojowy licealista Landon jako przewodniczący samorządu musi się na nim pojawić z partnerką. Okazuje się, że bez zaproszenia została tylko poważna Jamie, która w szkole nie ma znajomych i spędza przerwy na czytaniu Pisma Świętego. Landon niechętnie zabiera ją ze sobą. Szybko okazuje się, że dziewczyny nie interesuje szkolna popularność ani opinia ludzi na jej temat, gdyż ważniejsze jest dla niej niesienie pomocy innym. Młodzi zakochują się w sobie, ale na drodze ich szczęścia staje tajemnica skrywana przez Jamie.

"List w butelce" opowiada o dziennikarce Theresie, która pewnego dnia wyławia z morza list miłosny zaadresowany przez tajemniczego Garreta do kobiety o imieniu Catherine. Theresa odnajduje kolejne wyznania, po czym postanawia odwiedzić ich nadawcę. Okazuje się, że Garret jest szkutnikiem z Karoliny Północnej, a swoje wiadomości pisze do zmarłej ukochanej. Między dziennikarką a mężczyzną rodzi się więź, która zostaje wystawiona na próbę, kiedy wychodzi na jaw, że Theresa chce wydać listy jako anonimową historię w gazecie.