„Paryż – Manhattan” to komedia, która jest „najbardziej allenowska ze wszystkich, w których wystąpił Woody Allen!”. Mistrz ciętej riposty i absurdalnego poczucia humoru, który twierdzi, że o związkach damsko – męskich wie wszystko, tym razem doradza szukającej idealnego mężczyzny (niekoniecznie przystojnego bruneta) – romantycznej Alice. Dzięki zabawnym spostrzeżeniom Allena, Alice zrozumie, że prawdziwa miłość, mimo że jest wieczna, to wieki czekać nie będzie! Tak romantycznej komedii, z najlepszymi tekstami Woody’ego Allena, jeszcze w kinach nie było!

Reżyserka filmu, Sophie Lellouche jest pierwszą kobietą, której Allen zaufał i pozwolił obsadzić się w roli aktora. Nigdy dotąd nie pojawił się w filmie reżyserowanym przez płeć piękną. Debiutująca na dużym ekranie Lellouche zdradza, że wybrała Allena ze względów osobistych: „tym, co łączy mnie z Alice jest fakt, że Woody Allen wywarł na mnie wielki wpływ. Podczas pisania scenariusza inspirowałam się jego humorem, kwestiami z jego filmów. Mówi o wszystkim, co jest częścią życia, o miłości i śmierci, a w kolejnych filmach jego poglądy ewoluują, za każdym razem przedstawiając rozmaite punkty widzenia. Każdy z jego filmów stanowi kolejną odsłonę natury ludzkiej” - dodaje. W swoim filmie Lellouche wprowadziła nie tylko Woody’ego Allena, ale cały jego świat wraz jego poczuciem humoru, który sama bardzo ceni. Wg reżyserki, Allen „potrafi osiągnąć głębię dzięki humorowi, poezji i magii”. Woody Allen w swoich filmach mówi o wszystkim, co jest częścią życia, o miłości, śmierci, stosunku do Boga. „Każdy z jego filmów stanowi kolejną odsłonę natury ludzkiej” – mówi Lellouche.
W romantycznym i idealizowanym świecie Alice, pojawia się Victor. Choć Alice wcale na niego nie czekała, on zjawia się ze swoją otwartością i zwyczajnością. „To ktoś bardzo szlachetny” mówi reżyserka. „Wyobrażałam go sobie jako kogoś dojrzałego, doświadczonego, a jednak poczucie wolności tej młodej kobiety, bardzo go porusza” dodaje Lellouche.
Reżyserka dobierając aktorów do filmu nie szukała gwiazd, ale osobowości (choć ci wybrani przez nią są we Francji doskonale znani). Alice Taglioni emanuje niesamowitą energią, a jej promienna uroda sprawia, że para bohaterów staje się bardziej ‘glamour’. Poczucie humoru z urodą dało Taglioni możliwość zagrania w uroczej i inteligentnej komedii romantycznej. Z kolei Patrick Bruel to niezwykle popularny piosenkarz, kompozytor i aktor (Sabrina, Tajemnica), pod którego urokiem Lellouche była od dawna. Według reżyserki „Patrick i Alice tworzę parę jak z marzeń”.


 

„Paryż – Manhattan” komedia bardzo romantyczna!
W kinach od 5 października


Przede wszystkim mistrzowska komedia Sophie Lellouche (...). Magia i radość czynią z filmu jedną ze wspaniałych niespodzianek francuskiego kina.
-  Excessif

Komedia ujmująco romantyczna ze specjalnym udziałem Woody'ego Allena. Czysta przyjemność! - Ecran Large 

Dzięki urokowi aktorów odgrywających główne role, Paryż-Manhattan staje się ucztą dla tych, którzy znajdują radość w inteligentnych komediach romantycznych. -Quest France 

Alice Taglioni ze znakomitym wyczuciem tempa odpowiada świetnemu Patrickowi Bruelowi, w nietypowej dla niego roli. Ten duet to wielki atut bezpretensjonalnej komedii romantycznej pełnej rozkosznego humoru. - Tele 7 Jours


Zobacz także: