"Normal People" - serial na podstawie powieści Sally Rooney

Powieść "Normal People" młodej irlandzkiej autorki Sally Rooney ukazała się w 2018 roku i okrzyknięto ją jedną z najgłośniejszych powieści 2018 roku. 

Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w "Normalnych ludziach" opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane relacje, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.

Rok później powieść Sally Rooney pojawiła się w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Powieść "Normal People"nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r,  "Tha Guardian" okrzyknął ją literackim fenomenem dekady. Już wkrótce widzowie będą mogli oglądać serial na podstawie tej powieści w koprodukcji BBC i Hulu.

"Normal People" - o czym jest serial?

Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, chodzą do tej samej szkoły – on jest popularny, ona to outsiderka. Oboje pochodzą z różnych warstw społecznych. Gdy między nastolatkami rodzi się uczucie, postanawiają trzymać je w tajemnicy przed światem. Po skończeniu szkoły idą na ten sam uniwersytet - teraz to Marianne jest popularna, a wycofany Connell nie umie się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Ta anatomia romantycznego będą-czy-nie-będą-ze-sobą idealnie i w wyjątkowy sposób oddaje wzloty i upadki młodzieńczej prawdziwej miłości - powiedziała Beatrice Springborn, zajmująca się w Hulu rozwojem treści.

W rolach głównych zobaczymy aktorów młodego pokolenia: Daisy Edgar-Jones (jako Marianne) oraz Paula Mescala (w roli Connella).

Reżyser i producent serialu "Normal People" tak mówi o obsadzie i produkcji:

Niezwykle pasjonujące jest przeniesienie na ekran nietuzinkowej powieści Sally Rooney z tak znakomitą obsadą i ekipą. W Daisy Edgar Jones i Paulu Mescalu znalazłem młodych aktorów, którzy potrafią barwnie oddać postaci Marianne i Connella, a także ożywić ich głęboką i piękną relację, która znajduje się w centrum tej historii.

Oprócz Lenny’ego Abrahamsona serial "Normalni ludzie" reżyserowała też Hettie Macdonald - nakręciła serial "Howards End" na podstawie prozy Morgana Forstera.

"Normal People" - kiedy premiera serialu?

Serial "Normani ludzie" będzie składać się z 12 odcinków. 26 kwietnia wyemituje BBC Three, a 29 kwietnia serial trafi na platformę Hulu. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Stacje BBC i Hulu wypuściły dwa zwiastuny serialu. Dlaczego? Jeden z perspektywy Marianne i drugi Connella. Różnice są zdecydowanie widoczne. Będziecie oglądać serial "Normal People"?