Od kiedy pojawiła się w świecie muzyki, zmieniła jego wymiar. Norah Jones, 20 lat po premierze "Come away with me" Norah powraca z albumem live. "TIll We Meet Again". Jaka jest dzisiaj? I co powiedziałaby sobie samej sprzed dwóch dekad?

Norah Jones dla Gala.pl: "Nigdy nie czułam się wpływowa"

 W 2014 roku Norah Jones znalazła się na liście magazynu "Time" jako "Najbardziej Wpływowa Osoba Roku". Jak sama przyznaje, nie ma poczucia, by jej życiowe decyzje miały wpływ na innych:

Nigdy nie czułam się wpływowa. Staram się być dobrym człowiekiem, dawać przykład moim dzieciom robiąc to, w co wierzę - zaznacza.

Spoglądając wstecz, Norah wyciągnęła dla siebie samej cenną lekcję, którą odrabiała przez lata swojej kariery. Zapytana o to, co powiedziałaby 20-letniej sobie, odpowiada:

Powiedziałabym jej, by cieszyła się chwilą i nie zamartwiała tymi małymi rzeczami. Naprawdę było wtedy wiele małych rzeczy, które mnie drażniły. Powiedziałabym więc sobie: "Wyluzuj! To, co ci się przytrafia, to wyjątkowa rzecz". Sukces, który mi się przytrafił, był wyjątkowy i szalony jednocześnie.

Urodzona i wychowana w Nowym Jorku artystka przyznaje, że najbardziej "nowojorską" jej cechą jest... nie przywiązywanie nadmiernej wagi do wyglądu zewnętrznego:

 

Cały czas noszę się na czarno! Nie potrafię nosić kolorowych ubrań, przestałam je kupować - śmieje się artystka

Zobacz także:

Jakiej muzyki słucha dziś i czy włącza sobie utwory, których słuchają jej dzieci? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oglądając zapis wideo rozmowy z Norah w tym artykule.