„Nikt nie jest normalny". Ta animacja pokazuje, że to właśnie różnorodność jest w nas najpiękniejsza

Według opublikowanego ostatnio przez zespół prof. Zbigniewa Izdebskiego raportu wynika, że czas pandemii najtrudniej znoszą młodzi ludzie. Ale nie potrzeba lęku przed zakażeniem śmiertelną chorobą i lockdownu, by ta grupa osób czuła się społecznie wyizolowana. Kompleksy, niskie poczucie własnej wartości, wygórowane oczekiwania otoczenia, nierealne wzorce promowane w social mediach, to wszystko składa się na największego przeciwnika z jakim przychodzi się zmierzyć młodym ludziom.

Na stronie Childline, państwowej organizacji z Wielkiej Brytanii, która oferuje porady i wsparcie dla zmagających się z wszelkimi problemami dzieci i młodzieży pojawiła się wzruszająca animacja, która stanowi metaforę tego, z jakimi problemami spotykają się dziś młodzi ludzie. Ich następstwem są: depresja, uzależnienia, samobójstwa. Animacja „Nobody is normal” pokazuje jak można sobie radzić z niepokojem i że najważniejsze w naszej społecznej komunikacji są szczerość i rozmowa o emocjach.

Zobacz też: Pierwszy raz głównym bohaterem produkcji Pixar został gej. Kiedy premiera "Out"?

„Nikt nie jest normalny. Nawet jeśli w środku czujecie się dziwakami, nie jesteście sami”, można przeczytać pod najnowszą kukiełkową animacją Childline, stworzoną przez Catherine Prowse, twórczynią wielu kampanii społecznych m.in. dla Greenpeace’u i Amnesty International.

Taki sam przekaz ma kultowy utwór Radiohead „Creep”, który towarzyszy animacji, w którym Thom Yorke śpiewa neurotycznym głosem:

"Chciałbym być wyjątkowy, Jesteś tak cholernie wyjątkowa.
Ale ja jestem odrażający, jestem dziwakiem.
Co ja tu do cholery robię? Ja tu nie pasuję.
Nie obchodzi mnie jeśli to boli, Chciałbym mieć kontrolę
Chciałbym mieć perfekcyjne ciało
Chciałbym mieć nieskazitelną duszę."