Przy dzisiejszych nastrojach politycznych na świecie, ciężko jest o tolerancję dla innych kultur czy religii. Zwłaszcza muzułmańskiej. Donald Trump właśnie wprowadził zakaz wjazdu dla imigrantów z krajów islamskich, we Francji zakazano burkini, fala uchodźców zalała Europę, co stało się przyczyną wrogich nastrojów w krajach przez tę falę zalanych.

Wiele marek jednak decyduje się na wprowadzenie specjalnie zaprojektowanych linii. Najpierw szwedzki H&M stworzył kolekcję modnych hidżabów, teraz Nike wypuszcza ekskluzywną, sportową linię ubrań i hidżabów dla sportsmenek.

Nike Pro Hijab zadebiutuje na rynku w 2018 roku, ale już teraz w sieci pojawiły się zdjęcia i film z kampanii „What Will They Say About You?” Na zdjęciach dziewczyny w sneakersach i hidżabach jeżdżą na deskorolkach, biegają i uprawiają parkour.

To ciekawe, co aktualnie dzieje się w arabskim świecie mody, zwłaszcza, że swoją premierę przed chwilą miał „Vogue Arabia”, a modelka Gigi Hadid , która na okładce magazynu nosi hidżab znalazła się pod obstrzałem krytyki w sieci.  

My uważamy, że tolerancja jest najważniejsza i bardzo lubimy takie modowe inicjatywy.