Siostry, które pokazują, że rozmiar nie ma znaczenia

Jess i Alyna Rost to siostry, które na swoim Instagramie inspirują tysiące kobiet i pokazują, że kobiety w każdym rozmiarze mogą być piękne.

Siostry: była balerina i modelka plus size założyły wspólne konto na Instagramie w 2017 roku po tym, kiedy ich kariery spowodowały u nich niską samoocenę, za sprawą presji, aby wyglądać w określony sposób. Dziewczyny zrezygnowały z pracy i skupiły się na sobie. Ich profil na Instagramie ma już prawie trzynaście tysięcy obserwujących.

Jesteśmy dwiema siostrami, które prowadzą zdrowy styl życia, które KOCHAJĄ ćwiczyć, a które noszą dwa zupełnie inne rozmiary! - napisały siostry w swoim pierwszym poście.

Siostry Rost podkreślają, że kobiety w każdym rozmiarze są piękne i wartościowe.

Nie wierzymy, że istnieje jeden standardowy rozmiar, który definiuje zdrowie lub urodę. Wierzymy w znalezienie odpowiedniego rozmiaru dla Ciebie. Uwielbiamy różnorodność ciała i chcemy pokazać, że piękno przekracza rozmiar. - dodają siostry

Jak zaakceptować siebie?

Chociaż teraz Jess i Alyna Rost są świadome swojego ciała i akceptują siebie, to nie zawsze tak było.

W rozmowie z Mail Online 34-letnia Alyna przyznała, że dopiero kiedy porzuciła karierę baletnicy i urodziła dziecko zaczęła inaczej patrzeć na swoje ciało.

Zdecydowanie potrzebowałem czasu, aby spojrzeć w lustro i pomyśleć - dokładnie to kim chcę być. Moje ciało jest mocne, elastyczne, przez lata treningów w balecie. Tak, widzę wady, ale wezmę je, obejmę i pokocham, bo moje ciało, tak jak i twoje jest niesamowite. - napisała Alyna na Instagramie

Z kolei 28-letnia Jess zaznacza, że nigdy nie była "chudą dziewczyną", ale praca modelki plus size sprawiła, że spojrzała na siebie w bardziej pozytywny sposób.

Myślę, że wszyscy zmagamy się z tym, jak wyglądamy i wszyscy chcielibyśmy coś w sobie zmienić. - napisała niedawno Jess

Jess przyznaje, że wraz z wiekiem potrafi bardziej zaakceptować siebie, ale nie dokonałaby tego bez silnych i pewnych siebie kobiet, które nauczyły ją, że piękno nie jest przypisane tylko do jednego rozmiaru.

Zobacz także:

Siostry Rost na swoim przykładzie chcą pokazać innym kobietom, że zdrowie i uroda mają różne kształty i rozmiary, a my musimy zaakceptować siebie i odkryć w sobie piękno.

My uwielbiamy taką postawę i mocno kibicujemy Jess i Alynie. Oby więcej takich przykładów!