Niebezpieczna zabawa na Tik Toku

Tik Tok to ostatnio jedna z najpopularniejszych aplikacji internetowych. Ludzie w różnym wieku, ale szczególnie nastolatki, wrzucają na niego filmiki z różnych wyzwań, life-hacków i nowych trendów. 13-letnia Destini Crane z Portland w stanie Oregon również założyła konto w czasie pandemii, żeby nie stracić kontaktu z rówieśnikami. Według starszej siostry dziewczynki, nastolatka uzależniła się od aplikacji i „żyła dla Tik Toka”. 

13 maja nastolatka postanowiła nagrać, jak wykonuje nowe wyzwanie i następnie wrzucić filmik do aplikacji. Niestety nie wszystkie zabawy na Tik Toku okazują się bezpieczne. Niedawno pewna 10-latka z Włoch zmarła po tym, jak wzięła udział w tiktokowej zabawie. 

13-latka doznała poparzeń trzeciego stopnia

Destini postanowiła odtworzyć popularny film, na którym autor rysuje świecą po lustrze, po czym je podpala. Dziewczynka wniosła do łazienki świeczkę, zapalniczkę i butelkę wysoko stężonego alkoholu do odkażania powierzchni. 

W pewnym momencie mama Destini usłyszała krzyk dziewczynki dochodzący z łazienki. W słabo wentylowanym pomieszczeniu najprawdopodobniej zapaliły się opary z alkoholu, podpalając całą łazienkę, łącznie ze znajdującą się w niej 13-letnią dziewczynką. 

Byłam w salonie, rozmawiając z moją mamą i słyszałam, jak Destini mnie woła. Poszłam do łazienki, skąd donosił się krzyk i zobaczyłam, że wszystko płonie, łącznie z Destini – powiedziała mama dziewczynki w wywiadzie dla stacji ABC News.

13-latka trafiła na oddział intensywnej terapii

Na szczęście kobiecie udało się uratować córkę, jednak dziewczynka doznała poparzeń trzeciego stopnia. 13-latka została przewieziona do szpitala i już od dwóch tygodni przebywa na oddziale intensywnej terapii. Dziewczynka ma poważne poparzenia szyi i prawej ręki. Musiała przejść trzy operacje przeszczepu skóry. Rodzina Destini ma nadzieję, że nastolatka wkrótce zostanie przeniesiona na oddział poparzeń, gdzie dalej będzie leczona. 

Siostra 13-latki przyznała, że Destini najprawdopodobniej będzie potrzebować jeszcze kilku miesięcy, żeby wrócić do zdrowia. Nastolatka oprócz tego ma przed sobą wiele miesięcy rekonwalescencji, w tym rehabilitację w celu odzyskania sprawności ręki i ruchomości szyi, ramion i palców. 

Zobacz także:

Teraz, po tym tragicznym wydarzeniu, Mama Destini ostrzega innych rodziców. Kobieta apeluje, żeby dorośli kontrolowali telefony swoich dzieci i pilnowali, co oglądają w Internecie.