Natalia Madejczyk zmarła w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych w pożarze. Tancerkę żegnają jej bliscy i całe środowisko taneczne. 

Natalia Madejczyk nie żyje. Co się stało?

Michał Piróg podzielił się tragiczną informacją o śmierci Natalii Madejczyk za pośredenictwem Instagrama:

Śpij spokojnie aniele piękny. Mogę tylko pytać czemu, czemu teraz, czemu ty. Obudziłem się o 1:47 i już nie zmrużyłem oka. Moje serce pęka. Czemu musimy być świadkami, kiedy opuszczają nas tak piękne dusze. Natalia kochana moja mogę ci obiecać, że jeszcze zatańczymy- napisał.

Będę cię wypatrywać w oczach wszelkich istot, by raz jeszcze się do ciebie uśmiechnąć, popatrzeć i powiedzieć jak ciebie wszystkim brakuje. Do zobaczenia. Teraz odpocznij chwilkę i wróć do nas - dodał.

Finalistka pierwszej edycji show "You Can Dance" wraz z dwójką przyjaciół przebywała w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar. W stanie krytycznym została przewieziona do szpitala. Miała poparzenia trzeciego stopnia obejmujące 60% ciała. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Jeszcze przed jej śmiercią założono grupę "Modlitwa za Natalię". 

[...] dotarła do mnie wiadomość, że Natalia Madejczyk miała bardzo poważny wypadek i leży w szpitalu, walcząc o zdrowie i życie. Dlatego proszę was o mały prezent dla mnie - chociaż chwilę modlitwy, medytacji, pomyślenia o Natalii. Wiem, że będzie to czuła w tych ogromnie trudnych chwilach, bo jest wrażliwą osobą - napisał na swoim profilu na Facebooku jej kolega, Maciej Florek.

Kilka godzin później w komentarzu pod postem zamieścił informację o śmierci tancerki:

Kochani, bardzo dziękuję za tak duży odzew. Natalia dzisiaj umarła. Modlitwa będzie na pewno darem dla tak niezwykłej osoby.

Kim była Natalia Madejczyk?

Natalia Madejczyk była finalistką pierwszej edycji programu "You Can Dance". Szkoliła się w prestiżowych szkołach w Chicago, Londynie, czy Nowym Jorku. Pracowała jako choreografka i instruktorka tańca. Swoją karierę rozpoczęła od gimnastyki artystycznej. Wielokrotnie zasiadała w jury Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza oraz Mistrzostwa Polski WADF. 

Zdjęcia zmarłej artystki znajdziecie w galerii pod artykułem.

CZYTAJ TAKŻE: