Dolores O'Riordan: nie żyje wokalistka zespołu The Cranberries

15 stycznia 2018 zmarła irlandzka piosenkarka, wokalistka zespołu  The Cranberries - Dolores O'Riordan, miała 46 lat. O śmierci Dolores O’Riordan poinformował rzecznik artystki. Wiadomość o śmierci Dolores O’Riordan wstrząsnęła fanami i kolegami z zespołu The Cranberries. Mike Hogan, Noel Hogan i Fergal Lawrel wydali na Twitterze krótkie oświadczenie:

„Jesteśmy załamani z powodu odejścia naszej przyjaciółki, Dolores. Była niezwykłym talentem i czujemy się zaszczyceni, że od 1989 roku byliśmy częścią jej życia, gdy założyliśmy Cranberries. Świat stracił dzisiaj wspaniałą artystkę.” - czytamy w oświadczeniu

Dolores O'Riordan: na co zmarła artystka?

Wiadomo, że Dolores O'Riordan zmarła w trakcie nagrywania  nowego materiału na płytę w Londynie, ale przyczyny śmierci na razie nie zostały ujawnione. O śmierci Dolores O'Riordan poinformował rzecznik wokalistki. Już kilka tygodni przed śmiercią  Dolores O’Riordan odwołała kilka koncertów z powodu problemów ze zdrowiem, jednak później artystka informowała fanów, że czuje się już znacznie lepiej. Dolores O'Riordan osierociła trójkę dzieci.

Dolores O'Riordan: twórczość artystki

Dolores O'Riordan do zespołu The Cranberries dołączyła w 1990 roku, po wygranym przesłuchaniu. Zastąpiła Nialla Quinna, który opuścił zespół. W 2004 roku Dolores O'Riordan zaśpiewała w utworze „Pure Love”, nagranym na potrzeby albumu Zu & Co., włoskiego muzyka Zucchero. W tym samym roku z kompozytorem Angelo Badalamentim nagrała ścieżką dźwiękową do Evilenko – użyczyła głosu do kilku utworów, w tym do głównego „Angels Go the Heaven”. 

Dolores O'Riordan swój pierwszy solowy album "Are You Listening" wypuściła 4 maja 2007 roku w Irlandii, a w Europie 7 maja. Pierwszym singlem, który promował album, był utwór „Ordinary Day”.

Dolores O'Riordan: Andrzej Duda pożegnał wokalistkę The Cranberries

Prezydent Andrzej Duda na swoim profilu na Twitterze również zareagował na smutną wiadomość o śmierci Dolores O’Riordan:

Dolores O’Riordan odeszła. Osierociła The Cranberries ale zostawiła nam wiele pięknej muzyki. Dolores płaczemy i dziękujemy! RiP.