Filmy, które budzą rumieńce: "Biała dziewczyna"

Seks, narkotyki i dużo wulgarności. "Biała dziewczyna" to wyprawa w świat imprez do białego rana, używek i niezobowiązującego seksu.

Na parę tygodni przed rozpoczęciem studiów młoda Leia wdaje się w ryzykowny i burzliwy romans z latynoskim dilerem narkotyków. Nagle znajduje się w przestępczym świecie, w którym każdy nieuważny i beztroski ruch może wiązać się z ogromnymi konsekwencjami. 

Książki, które edukują: "Dużo orgazmów poproszę" The Hotbed Collective

Orgazm nie powinien być tematem tabu - z takiego założenia wychodzą autorki książki "Dużo orgazmów poproszę". Ten poradnik to otwarta i szczera analiza wszystkich aspektów kobiecej seksualności. "Zależy nam, żeby seks, który uprawiasz, był satysfakcjonujący, a twoja przyjemność najpełniejsza i najgłębsza, jak to możliwe. Postaramy się zachęcić cię do zdrowej ciekawości i odwagi próbowania różnych rzeczy; do traktowania życia seksualnego jako przedłużenia twojej egzystencji i cieszenia się nim w pełni. Seks to jedno z najbardziej wzbogacających życiowych doświadczeń" - tłumaczą autorki, the Hotbed Collective. 

To książka dla wszystkich, niezależnie od wieku. Porusza tematy feminizmu, filmów pornograficznych, długoletnich związków czy menopauzy. Dla kobiet zainteresowanych swoją cielesnością pozycja obowiązkowa.

Filmy, które edukują: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Jednak zanim "Sztuka kochania" zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała zmierzyć się z nieskończoną ilość przeszkód, uprzedzeń i stereotypów. Ginekolożka przez lata walczyła z konserwatywną obyczajowością, oporem kościoła i cenzurą, aby móc mówić o tym, o czym "przecież się nie mówi". Must watch dla wszystkich, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zobacz także:

Książki, które budzą rumieńce: "Facet na telefon" A. J. Gabryel

"Facet na telefon" to erotyczna powieść, która powstała na podstawie bloga erotycznego, prowadzonego przez Adama mieszkającego w Australii. Blog stał się fenomenem wśród kobiet, które za dnia są zbyt zajęte obowiązkami, pracą, dziećmi i domem, by pamiętać o swojej kobiecości i potrzebach.

Tak powstała powieść o Adamie, męskiej prostytutce, który opowiada o swoich klientkach, ich potrzebach, opisuje odważne sceny seksu i wyszukane scenariusze schadzek. Z usług Adama korzystają kobiety, których nikt by o to nie podejrzewał: żony biznesmanów, panie domu, kobiety sukcesu, czy nieszczęśliwe i zapomniane żony, których mężowie już dawno zapomnieli o ich kobiecości i nie widzą ich seksapilu.

Filmy, które budzą rumieńce: "Sex Story"

Znają się jeszcze z dzieciństwa. Emma ma "alergię na związki", Adam za to musi znosić fakt, że jego ojciec związał się z jego byłą dziewczyną. Oboje unikają związków i miłości jak ognia. Para postanawia więc rozpocząć relacje bez miłości, zazdrości, kłamstw, tęsknoty...bez jakichkolwiek zobowiązań. 

Książki, które edukują: "Ona ma siłę" Emily Nagoski

Poradnik o seksualności kobiet - o tym czym jest pożądanie, o tym dlaczego (i czego) się wstydzą, o fantazjach erotycznych, o emocjach, które towarzyszom kobietom w chwilach intymnych, o stresie w łóżku i wielu innych. Ta książka to zaproszenie do głębszego poznania i zrozumienia.

Emily Nagoski obala mity, pomaga kobietom pokochać swoje ciało, oswoić się ze swoją seksualnością. Co jednak najważniejsze, robi to w oparciu o naukę, zwraca uwagę na towarzyszące nam konteksty kulturowe. Wbrew tytułowi, "Ona ma siłę" to książka także dla mężczyzn, którzy pragną lepiej poznać swoje partnerki izrozumieć ich potrzeby.