Netflix pokaże dokument o życiu  Michelle Obamy

Pośród wielu nowości Netflix na maj, my szczególnie nie możemy doczekać się premiery dokumentu o życiu Michelle Obamy. "Becoming" powstał na podstawie bestsellerowej książki Michelle Obamy.

Twórcy filmu towarzyszyli byłej pierwszej damie USA w czasie trasy promującej autobiografię, przez trzy miesiące w 2018 roku. Film jest zapisem trasy po 34 amerykańskich miastach. 

Była pierwsza dama USA, Michelle Obama, szczerze opowiada o swoim życiu, nadziejach i relacjach w tracie promującej książkę 'Becoming. Moja historia' – brzmi zapowiedź dokumentu na stronie Netfliksa.

Michelle Obama o filmie "Becoming"

"Te miesiące spędzone w podróży, gdy poznałam ludzi pochodzących z wielu miast na świecie, uświadomił mi, że łączy nas coś głębokiego i prawdziwego. W grupach licznych i małych, wśród starszych i młodych, wyjątkowi i zjednoczeni, spotykamy się i dzielimy swoimi historiami, wypełniając przestrzeń radością, zmartwieniami i marzeniami. Przepracowujemy przeszłość i wyobrażamy sobie lepszą przyszłość. Mówiąc o idei "stawania się", wielu z nas zdobywa się na odwagę, by na głos powiedzieć o swoich nadziejach" - mówi o produkcji Michelle Obama.

Na Twitterze Pierwsza Dama zamieściła fragment filmu i napisała:

Mam nadzieję, że w tym trudnym czasie, odnajdziecie w tym filmie inspirację i radość.

Reżyserką produkcji jest Nadia Hallgren ("She's the TIcket"). Premiera dokumentu "Becoming" w serwisie Netflix jest zaplanowana na 6 maja.

Michelle Obama i jej bestsellerowa biografia "Becoming"

Biografia Michelle Obamy już od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Czytelników uwiodła szczerość i otwartość z jaką Michelle opowiada nie tylko o swoich sukcesie, ale i ciężkiej drodze do niego, o trudnościach z jakimi musiała się mierzyć łącząc rolę państwową z rolą matki.

Proces pisania tej książki był dla mnie osobiście bardzo znaczący i pouczający. Przygotowując się do premiery książki tej jesieni, mam nadzieję, że pomyślisz także o swojej własnej historii i wierzę, że pomoże ci ona stać się tym, kim pragniesz być. Twoja historia jest tym, co masz, co zawsze będziesz mieć" - pisała w mediach społecznościowych Michelle Obama.

„Becoming. Moja historia” Michelle Obamy w krótkim czasie doczekała się miana najlepiej sprzedającej się publikacji 2018 roku, a sama Michelle Obama – jedną z najpoczytniejszych autorek.

W tym roku Michelle Obama została której laureatką nagrody Grammy 2020 w kategorii "Best Spoken Word Audio", pokonując tym samym Beastie Boys czy Johna Watersa.

Będziecie oglądać dokument o Michelle Obamie na Netflixie?