„Ten rok zapowiada się naprawdę fascynująco", powiedziała Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix. Jakie premiery przygotował Netflix na 2021 rok? To skarbnica polskich produkcji, w których jedna z największych platform streamingowych widzi ogromny potencjał.

„Chcemy współpracować z polskimi reżyserami, scenarzystami, producentami i innymi utalentowanymi członkami ekip, dawać im pole do rozwoju ich kreatywnych wizji. Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy - widzimy tu ogromny potencjał”, podkreślił Łukasz Kłuskiewicz (pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sexify – serial (premiera wiosną 2021)

8- odcinkowa komedia obyczajowa o 3 studentkach, które pracują nad innowacyjną aplikacją z algorytmem na kobiecy orgazm. W tej produkcji nie ma tematów tabu, a przy tym to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności. W rolach głównych zobaczymy Marię Sobocińską, Sandrę Drzymalska i Aleksandrę Skrabę. Za reżyserię odpowiada Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski. Czy możemy się spodziewać hitu na miarę „Sex Education”? W „Sexify” zobaczymy również Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, Bartosza Gelnera, Piotra Packa, Jana Wieteskę, Wojciecha Solarza, Sebastiana Stankiewicza i Ewę Szykulską. 

Rojst’97 – serial (premiera latem 2021)

W tej produkcji zobaczymy nie tylko Dawida Ogrodnika i Andrzeja Seweryna, ale też Magdalenę Różdżkę i Łukasza Simlata. Tym razem historia umiejscowiona jest w latach 90. W czasie wielkiej transformacji, a dokładnie podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się dwójka nowych bohaterów. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

Otwórzy oczy – serial (premiera jesienią 2021)

Ta 6-odcinkowa produkcja zapowiada się na jedną z najbardziej mrocznych propozycji Netflixa. W tej tajemniczej historii nic nie jest takie jak się wydaje – na pewno spełni oczekiwania fanów serialu „OA”. To historia Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Tam zaczynają ją nawiedzać dziwne sny. Przerażona dziewczyna stara się uciec z ośrodka, ale pokusa odkrycia zagadki tajemniczego ośrodka jest silniejsza. Oprócz debiutującej na ekranie Marii Wawreniuk oraz Ignacego Lissa, w serialu wystąpili: Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz, Sara Celler-Jezierska, Klaudia Koścista, Marta Nieradkiewicz oraz Michał Sikorski. 

Hiacynt - film (premiera jesienią 2021)

Ta produkcja zapowiada się jedną z najciekawszych w tym roku na platformie streamingowej.  Thriller w reżyserii Piotr Domalewskiego, na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia, oparta jest na prawdziwych wydarzeniach w latach 80. Młody milicjant, Robert (Tomasz Ziętek), wpada na trop seryjnego mordercy gejów. Ta sprawa wpłynie na jego życie osobiste. W pozostałych rolach zobaczymy Huberta Miłkowskiego, Adę Chlebicką, Tomasza Schuchardta, Marka Kalitę i Agnieszkę Suchorę.

Prime Time – film (premiera w Polsce 14 kwietnia)

Trzymający w napięciu dramat psychologiczny, którego akcja toczy się pod koniec 1999 roku. Sebastian (w brawurowej roli Bartosz Bielenia) dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Co chce powiedzieć tysiącom widzów przed ekranami? Film w reżyserii Jakuba Piątka. W pozostałych rolach występują Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki, Cezary Kosiński. 

"Ludzki głos": nowy film Pedro Almodovara to hołd złożony Tildzie Swinton [zwiastun]0

Pierwsza taka w Polsce produkcja na miarę zagranicznego kina akcji. Bohaterem tej historii jest profesjonalny zawodnik MMA - Tomek. Zdyskwalifikowany po walce o mistrzostwo postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. Próbując rozwikłać tajemnicę z przeszłości, wpadają w kłopoty oraz narażają się niebezpiecznym i wpływowym ludziom. W rolę Tomka Bartkowiaka wciela się Józef Pawłowski. Na ekranie towarzyszą mu: Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Damian Majewski, Danuta Stenka, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha oraz Jan Frycz. 

Axis Mundi - serial (premiera w pierwszej połowie 2022 roku) 

To 8-odcinkowy serial z gatunku fantasy oparty na mitologii słowianskiej, w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, którego akcja dzieje się w Krakowie. Autorkami scenariusza są Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. Główna bohaterka, studentka medycyny - Alex - poznaje tajemniczego profesora i jego elitarną grupę uczniów. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. 

Królowa - serial (premiera w pierwszej połowie 2022 roku) 

4-odcinkowy miniserial w reżyserii Łukasza Kośmickiego i według scenariusza Arniego Asgeirssona, to historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski do Paryża, by spełniać swoje marzenia. Decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót...

Jak pokochałam gangstera - film ((premiera w pierwszej połowie 2022 roku) 

Sequel świetnie przyjętego "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Część druga to odrębna historia oparta na biografii Nikodema Skotarczaka “Nikosia”, w którego rolę wciela się Tomasz Włosok. To opowieść o męskim świecie, wielkich pieniądzach i nielegalnych interesach, widziana oczami kobiet.  Film reżyseruje Maciej Kawulski, który razem z Krzysztofem Gurecznym jest także współautorem scenariusza. 

"Ludzki głos": nowy film Pedro Almodovara to hołd złożony Tildzie Swinton [zwiastun]4

To sześcioodcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka rozgrywający się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Zachowaj spokój - serial (premiera w drugiej połowie 2022 roku)

Akcja 6-odcinkowego thrilleru, oparta na powieści Harlana Cobena, rozgrywa na zamożnym warszawskim osiedlu. Spokojne życie jego mieszkańców zmienia się, gdy znika 18-latek. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.