Omar Sy - gwiazda serialu Netflixa „Lupin” i akcja w metrze

Najnowsza produkcja platformy Netflix już teraz cieszy się ogromną popularnością, mimo że premiera serialu miała miejsce całkiem niedawno – 8 stycznia 2021 roku. Pięcioodcinkowy „Lupin” opowiada historię Arsena Lupina – złodzieja i dżentelmena. Głównym celem mężczyzny jest zemsta na pewnej bogatej rodzinie, która w przeszłości wyrządziła krzywdę jego tacie. Wcielający się w tytułową postać Omar Sy to francuski aktor znany między innymi ze swojej roli w filmie „Nietykalni”. To właśnie ona otworzyła mu drogę do międzynarodowej kariery. Teraz gwiazda Netflixa postanowiła zaangażować się w promocję serialu "Lupin" w bardzo niecodzienny sposób.

Zobacz też: Julia Quinn, autorka książek o Bridgertonach, zdradza jak potoczą się losy bohaterów serialu Netflixa

Głównym celem aktora było udowodnienie, że nawet mimo sławy i rozpoznawalności można pozostać całkowicie niezauważonym. Omar Sy rozwieszał plakaty reklamujące „Lupina” w paryskim metrze na stacji Palais Royal-Musee de Louvre. Gwiazdor pracował w otoczeniu mnóstwa osób czekających na swoje metro, wysiadających z niego lub po prostu przechodzących dalej. Mimo dużej rozpoznawalności nikt z przechodniów nawet nie zwrócił na niego uwagi. Co prawda, Omar Sy miał na twarzy maseczkę, ale jak sam mówi, wielokrotnie zdejmował ją, aby napić się wody lub uśmiechnąć do ukrytej kamery. Jedna z kobiet zdecydowała się pomóc mężczyźnie w pracy, ale nawet wtedy nie udało jej się rozpoznać francuskiego aktora.

- Patrzyłeś na mnie, ale mnie nie dostrzegłeś – powiedział Omar Sy na zakończenie eksperymentalnego filmiku z wieszania plakatów.

Zobacz też: Jennifer Grey, czyli kultowa "Baby" zatańczy w nowej wersji filmu "Dirty Dancing". Jak aktorka wygląda po 33 latach?

Obojętność na drugiego człowieka to pierwsza forma przemocy 

Aktor nie został rozpoznany przez żadnego z przechodniów. Daje to do myślenia w kwestii obojętności ludzi na drugiego człowieka, do czego odniósł się sam aktor niedługo po powstaniu klipu z wieszania plakatów. Omar Sy został zaproszony do udziału we francuskim programie Canal+, aby podzielić się z widzami informacjami o swoim eksperymencie. Aktor wypowiedział się o „niewidzialności ludzi pracujących w zawodach mniej cenionych przez społeczeństwo”.

 - Brak myślenia o drugim człowieku to przemoc, to pierwsza forma przemocy. Musisz zwracać uwagę na to, jak postrzegasz drugiego, musisz uważać na uprzedzenia – powiedział w programie Canal+ Omar Sy.

Zobacz też: „Miłość do kwadratu” pierwszą polską komedią romantyczną Netflixa: czy okaże się hitem Walentynek?

Wideo francuskiej gwiazdy pokazuje nam, jak łatwo potrafimy przejść obojętnie i nie dostrzec drugiego człowieka, który jest tuż obok nas.

"Lupin" na Netflixie, Kiedy drugi sezon?

Tymczasem fani mocno wyczekują premiery drugiego sezonu serialu „Lupin” i są ciekawi dalszych losów bohatera, granego przez Omara Sy. Na ten moment wiadomo tylko, że sezon drugi powstanie. Nie jest jednak znana data jego premiery.

Zobacz też:

Będzie nowy sezon „Seksu w wielkim mieście”? Kultowy serial doczekał się kontynuacji

Filmy o wampirach: TOP 20. Najlepsze komedie, miłosne i horrory z wampirami

Gwałty, piętnowanie ofiar, głód – nowy serial CANAL+ „Pokonani” pokazuje piekło kobiet w powojennym Berlinie