Natalia Niemen to artystka niesamowicie charakterystyczna i niezwykle utalentowana. Od najmłodszych lat jest związana z muzyką, której jako córka wybitnego Czesława Niemena po prostu nie mogła nie pokochać. Dziś nie stawia już na covery, czy piosenki swojego taty. Na scenę wychodzi z własnym, dopracowanym do perfekcji materiałem, o którym opowiedziała redaktor prowadzącej kobieta.pl, Sandrze Hajduk-Popińskiej.

Nowy projekt muzyczny Natalii Niemen

24 stycznia 2022, dokładnie w dniu urodzin Natalii Niemen, swoją premierę miał jej nowy utwór Zaplątana. Autorką muzyki i tekstu jest sama wokalistka, producentem artystycznym - Krzysztof Łochowicz, gitarzysta współodpowiedzialny za sukcesy Meli Koteluk, czy Pawła Domagały. 

Na nowy singiel Natalii czekaliśmy długo. Jak ujawniła nam artystka, powodem był między innymi jej perfekcjonizm i świadomość, że nie tworzy utworów łatwych. 

Jest to na razie tylko jedna piosenka, ale dla mnie to jest już bardzo dużo, bo po prostu udało mi się po latach wyrzeźbić chociaż wstęp do przyszłych działań, na które mam wielką chętkę, o których marzę już od kilkudziesięciu lat. [...] Wykonuję coraz bardziej konkretne kroki w celu wydania płyty - mówi Natalia Niemen w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Natalia Niemen podkreśliła również, że jest świadoma tego, że muzyczne hity - choć zamykają artystów w pewnych ramach - są furtką do popularności. Przyznała, że jej nieżyjący ojciec sam był "więźniem" niektórych swoich utworów:

Mój tata do końca życia był "więźniem" utworów "Dziwny jest ten świat", "Pod Papugami", "Sen o Warszawie", a robił rzeczy coraz lepsze, trudniejsze, głębsze [...] Do tej pory po jego śmierci bardzo niewiele osób docenia jego trzy ostatnie płyty, bo to są rzeczy faktycznie bardzo trudne - przypomniała artystka. 

Natalia Niemen o show-biznesie: "Szczęśliwie z show-biznesem, czy cytując mojego tatę: 'paszoł-biznesem' nie miałam tak dużo kontaktu"

Redaktor prowadząca kobieta.pl, Sandra Hajduk-Popińska zapytała artystkę również o to, co doskwiera jej w polskim show-biznesie. Artystka odniosła się nie tyle do samej branży, co do odbiorców i hejtu, który otrzymuje:

Zobacz także:

Szczęśliwie z show-biznesem, czy cytując mojego tatę: 'pa-show-biznesem' (od pot. paszoł won - precz, wynoś się - red.) nie miałam tak dużo kontaktu. [...] Otarłam się o ten świat, a później unikałam kontaktu, a dzisiaj jestem na obrzeżach

Z tą przynależnością do rodziny Niemena, byciem córką Niemena - to jest duże obciążenie [...] nie z powodu samego Niemena. I chociaż lubię 'odbrązawiać' mit Niemena - ojciec był specyficzny i wielu rzeczy po ludzku nie umiał - to chodzi mi bardziej o odbiorców. Przez lata myślałam, że przesadą jest określanie Polaków negatywnymi cechami narodowymi [...], ale jednak musiałam przyznać, że jest to prawda. Sama doświadczyłam 'potoku gnojówki' wylewanej na mnie przez lata i nadal to się dzieje - przyznała z żalem Natalia Niemen.

Całą rozmowę z artystką znajdziecie powyżej lub na naszym kanale w serwisie YouTube:

Posłuchajcie singla Zaplątana - pierwszej oficjalnej zapowiedzi nadchodzącej płyty Natalii Niemen:

Więcej naszych wywiadów: