Natalia Kukulska pojawiła się niedawno w popularnym podcaście niejakiego Żurnalisty. Piosenkarka wypowiedziała się wiele tematów, których we wcześniejszych w wywiadach raczej nie poruszała. Przyznała między innymi, że jest już zmęczona nieustannymi pytaniami o mamę, Annę Jantar, a także wyznała, że przestała chodzić do kościoła. Z jakiego powodu?

Natalia Kukulska nie chodzi już kościoła - dlaczego?

Natalia Kukulska nigdy nie wzbraniała się przed występami na wydarzeniach religijnych. Wielokrotnie występowała na koncertach świątecznych, gdzie śpiewała kolędy, a w 2021 roku wzięła udział w koncercie z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej zorganizowanym przez TVP. Najnowsza wypowiedź artystki może więc zaskakiwać...

W wywiadzie udzielonym Żurnaliście Natalia Kukulska wprost przyznała, że nie chodzi już do kościoła:

Przestałam chodzić do kościoła. Mam w sobie dużo sentymentu do wielu myśli. Może sentyment to złe słowo, mam wielki szacunek. Nauka czysta, która powinna z tego wypływać, nadal jest wspaniałą mądrością, z której warto czerpać. Ale no nie dałam rady po prostu - powiedziała.

Piosenkarka zaznaczyła, że nie ma to wpływu na uczestnictwo w pewnych wydarzeniach, czy kultywowanie tradycji. Przeszkadza jej natomiast upolitycznienie kościoła:

Nie przeszkadza mi to śpiewać kolęd, bo kolędy to jest tradycja. Postaci, które szanowałam, nadal mam je głęboko w sercu. Ale mam z tym duży kłopot. I tak samo - wchodzisz do kościoła i od razu czujesz, że jesteś po drugiej stronie. To jest chore - dodała.

Wokalistka ubolewa również nad faktem, że jest coraz mniej osób związanych z kościołem katolickim w Polsce, których miałaby ochotę słuchać:

Najgorsze jest to, że osób, które podejmują merytoryczne rozmowy, których ja bym miała ochotę posłuchać i z nich czerpać, jest niewiele. Są wspaniali księża, których z przyjemnością słucham, którzy są dla mnie takim "ufff". Jest "Tygodnik Powszechny" i jest... a już nie będę mówiła - zakończyła wątek.

Natalia Kukulska dołączyła tym samym do grona gwiazd, które otwarcie mówią o tym, że odeszły lub zamierzają odejść z kościoła. Wcześniej swoje poglądy ujawniły m.in. Magda Mołek, Zosia Zborowska, Lara Gessler, Agnieszka Włodarczyk, czy Aleksandra Domańska, która o księżach powiedziała cyt. "to dla mnie mafia i barbarzyńcy"