Natalia Kukulska mocno reaguje na nową płytę Anny Jantar

Natalia Kukulska jest zbulwersowana po tym, jak z okazji rocznicy urodzin jej mamy, Anny Jantar, jedno z wydawnictw muzycznych wypuściło na rynek płytę zmarłej artystki. Kukulska w mediach społecznościowych w mocnych słowach nie kryła oburzenia, zwłaszcza, że płyta została wydana bez jej zgody. Co więcej, na płycie pominięto najważniejsze utwory artystki.

To wydawnictwo powstało bez mojej wiedzy. Odważnym jest również tytuł - the best, na którym nie ma „ Tyle słońca…”. no cóż… może przewidzieli, dzisiejsze zaćmienie. 

Wiele do życzenia pozostawia również okładka płyty, na której jak pisze Kukulska "grafik wyszparował głowę mojej mamy deformując jej kształt."

Mamo żyj wiecznie w naszych sercach! - zakończyła swój wpis wokalistka.

Spór Natalii Kukulskiej o płytę Anny Jantar trwa

To nie pierwszy raz, kiedy Natalia Kukulska toczy spór z wydawnictwem MTJ. Na początku 2018 roku, kiedy na rynku pojawiła się składanka utworów Anny Jantar pt. "Wielka dama tańczy sama", Kukulska opublikowała na Facebooku krytyczny wpis skierowany do fanów, w którym wyraziła swoje oburzenie na jej zdaniem nielegalne działania firmy fonograficznej MTJ, a okładkę nazwała bohomazem.

Przykro mi, ze firma MTJ wydaje kolejną, nic nie wnoszącą merytorycznie i moim zdaniem słabą składankę piosenek mojej mamy. Z takim bohomazem na okładce. Dzieje się to poza moją wiedzą.

Wytwórnia MTJ wydała wówczas oświadczenie, w którym zapewniła, że posiada wszelkie prawa potrzebne do wydania płyty Anny Jantar:

W związku z pojawieniem się informacji na portalu społecznościowym Pani Natalii Kukulskiej oraz publikacji w mediach na temat wydawnictwa „Anna Jantar. Wielka dama tańczy sama”, chcemy zapewnić, że Wytwórnia Muzyczna MTJ dysponuje wszystkimi prawami w zakresie wystarczającym do wydania albumu. Płyta została wydana w dedykowanej poligrafii w ramach kolekcji przygotowanej dla  Poczty Polskiej. Naszą intencją nie było przygotowanie projektu okładki, który mógłby wydawać się krzywdzący dla wizerunku artystki.  Zawsze wyrażaliśmy chęć współpracy przy wydawaniu kompilacji i dalej tę chęć podtrzymujemy. Jesteśmy otwarci na sugestie Pani Natalii Kukulskiej i chętnie omówimy kwestie wizualne projektu.

Przeczytaj również:

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar

Natalia Kukulska przy okazji rocznic związanych ze swoją mamą, zawsze wspomina ją z czułością. 14 marca w 41. rocznicę katastrofy samolotu, w której zginęła Anna Jantar, Natalia Kukulska napisała przejmujące słowa.

Zobacz także:

To już „41 14 marców” bez niej. Ta odwrotność cyfr, ta ironia losu, gdy jesteś na szczycie zawodowym i wszystko się zatrzymuje z hukiem... gdy już lądujesz, widzisz swój cel, ale jest on brutalnie skreślony na zawsze. Tyle planów, tyle oczekiwań, tyle niepewności w sobie i tak wiele radości na ukojenie tęsknoty po 3 miesiącach nieobecności.

Chociaż minęło tyle lat, to artystka nie kryje bólu i tęsknoty po stracie mamy:

Staram się nie wracać do tego często. Nie wyobrażać, bo nie sposób przerobić tego sobie. Tak miało być? Może… Wierzę, że w ogólnym życia rozrachunku wszystko się układa w całość, ale żal, ból, tęsknota będą już zawsze cichymi kompanami.

Pocieszające jest to, że pamięć pozostaje. "Dziękuję za pamięć. - te szczere, piękne gesty, których dajecie cały czas tak wiele. Siła oddziaływania tego, co zostawiła po sobie moja mama, jest cały czas ogromna. Kolejne pokolenia sięgają do jej twórczości, co jest dowodem na to, że nie jej tragiczna historia, tylko głos, przekaz i repertuar stanowią o tej sile. I niech to trwa. Niech Anna Jantar trwa." - pisała na swoim Instagramie.