Na temat książki "Meryl Streep. Znowu ona!", powstało już wiele recenzji, my też postanowiłyśmy ją przeczytać.

"Autor stworzył żywą opowieść korzystając ze wspomnień, rozmów ze znajomymi 
i przyjaciółmi Meryl Streep, setek wywiadów, których udzieliła przez lata. Z dużą starannością 
i wrażliwością potraktował jej życie prywatne. Z książki wyłania się niezwykle utalentowana kobieta. Wciągająca, zachwycająca biografia odsłaniająca kulisy życia prywatnego." - Kirkus Reviews


Bestseller z listy New York Timesa!
W 1975 roku absolwentka szkoły aktorskiej w Yale trafiła do nowojorskiego teatru. Utalentowana 
i ambitna, była jak dziesiątki innych aspirujących aktorek tamtych lat – młodą pięknością, która jeździła na rowerze, prowadziła dziennik, drzemała przed występami i późno się kładła, „rozmawiając o aktorstwie w barach dla aktorów”.

Jednak Meryl się wyróżniała.
Od razu zwróciła na siebie uwagę, coraz częściej dostawała role na Broadwayu, otrzymała nominację do Nagrody Tony oraz dwukrotnie wystąpiła w adaptacjach Szekspira wystawianych na deskach teatru letniego w Central Parku. Już wtedy ludzie mówili: „Znowu ona!”.


Znowu ona to intymne spojrzenie na artystyczne dojrzewanie wybitnej aktorki: od czasów liceum 
na przedmieściach New Jersey, aż do gwiazdorskich ról w Łowcy jeleni, Manhattanie i Sprawie Kramerów. Michael Schulman opowiada o rosnącej sławie Meryl, jej namiętnym, choć mającym tragiczny finał związku z Johnem Cazalem, który zmarł, nie doczekawszy premiery "Łowcy jeleni", o małżeństwie 
z rzeźbiarzem Donem Gummerem. A przede wszystkim o ewolucji kobiety, która walczyła 
ze zmieniającymi się ideami feminizmu, małżeństwa i poświęcenia. Ta porywająca opowieść o jednej z najciekawszych aktorek naszych czasów pozwala spojrzeć na życie niezwykłej aktorki na długo zanim stała się ikoną.

Książka zawiera bogaty materiał zdjęciowy
19 sierpnia br. na ekrany polskich kin wchodzi film „Boska Florence” (reż. Stephen Frears) z Meryl Streep, zdobywczynią trzech Oscarów w roli Florence Foster Jenkins, zwanej „najgorszą śpiewaczką świata”. Niezwykle zabawna prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów. Historia Florence Foster Jenkins stała się kanwą komedii „Boska!”, która również w Polsce zdobyła serca publiczności m.in. dzięki brawurowej roli Krystyny Jandy.

Zobacz także: