WYBIERZ SIĘ

Śladami pisanek

W Muzeum Etnograficznym w Warszawie trwa właśnie wystawa Śladami pisanek wielkanocnych, przygotowana przez Bułgarski Instytut Kultury. Kilku etnologów przez kilka lat podróżowało przez Węgry, Rumunię, Ukrainę, Polskę, Słowację, Czechy, Chorwację, Serbię oraz  Bułgarię w poszukiwaniu pisanek charakterystycznych dla danego regionu. Wszystkie pisanki zostały sfotografowane i opisane przez badaczy. Warto sięgnąć po folkowe inspiracje przed Wielkanocą!

Opera od stóp do głów

Od czwartku, 17.marca, aż do 8.maja trwać będzie wystawa modowa w Galerii Opera Teatru Wielkiego. Kuratorzy tej wystawy skupili się przede wszystkim na dodatkach, w konkretnie na butach, które kochają wszystkie kobiety. Będziecie mogły tu obejrzeć modele obuwia z wielu świetnych przestawień Teatru i Opery Narodowej, w tym Cyganeria, Borys Godunow, Don Giovanni, Kopciuszek, Król Roger, Pan Twardowski, Wesele Figara czy Wozzeck.

Podobno czasem do jednej premiery kostiumografowie przygotowują ponad 100 par butów, wszystkie wykonane w operowej pracowni szewskiej. Ciżemki, botki, mokasyny, baletki, oficerki i antyczne sandały – wszystkie smaczki prosto z wielkiej sceny znajdziecie na „Opera od stóp do głów”.

Lustra w Centrum Nauki Kopernik

Lustra są nową, czasową wystawą w Centrum Nauki Kopernik i opowiadają w gruncie rzeczy o symetrii, która rządzi światem. Jak nas widzą inni, jak sami siebie widzimy, jak można skraść twarz Elvisowi Presley’owi i czym jest lustrzane pismo? A może macie ochotę zrobić sobie lustrzane selfie.

Zajrzyjcie na „Lustra” i koniecznie zabierzcie ze sobą dzieciaki. Dobra zabawa gwarantowana!

OBEJRZYJ

Dama w vanie

Komedia w doborowej obsadzie, trochę w stylu „Stulatka, który wyskoczył przez okno i nigdy nie wrócił”, tylko, że zamiast Skandynawii mamy na tapecie Wielką Brytanię z całym jej dobrodziejstwem. To nieco szalona historia przyjaźni pewnego mężczyzny i ekscentrycznej staruszki (w tej roli znana z serii „Harry Potter” Maggie Smith), która mieszka w vanie na jego podjeździe. Historia tym bardziej ciekawa, bo oparta na faktach. Polecamy!

Zabójczyni

Ta chińsko-francuska produkcja to nietypowy, bo dość kobiecy film ze sztukami walki. Chiny, IX wiek n.e i mała dziewczynka, córka generała, która musi sama walczyć o przetrwanie. Wbrew swojej woli szkolona jest na bezwzględną zabójczynię, która dostaje pewną misję na najwyższym szczeblu. Polecamy na weekendowy wieczór, Wasza druga połówka też nie będzie się nudzić!

W ten weekend można też znaleźć więcej czasu na kulinarne wyzwania:

 

IDEALNE GREEN SMOOTHIE NA WIOSNĘ 

ZDROWE ŚNIADANIE TO PODSTAWA