Najstarsza Polka skończyła 115 lat

10 czerwca niezwykły jubileusz obchodziła Pani Tekla Juniewicz z Gliwic. Polka świętowała 115 urodziny! Solenizantka jest najstarszą obywatelką naszego kraju i znalazła się w zaszczytnym gronie pięciu najstarszych ludzi na świecie. Seniorka otrzymała list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, a osobiście życzenia złożyli jej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Relacja z tej wzruszającej wizyty pojawiła się na Twitterze wojewody:

Wyjątkowe urodziny

Pani Tekla Juniewicz urodziła się 9 czerwca 1906 roku w Krupsku, na terenie obecnej Ukrainy. Oznacza to, że gliwiczanka miała już 8 lat, kiedy wybuchła I Wojna Światowa! Pani Tekla wraz z mężem, 22 lata starszym Janem Juniewiczem, którego poślubiła w 1927 roku, doczekali się dwóch córek, Janiny i Urszuli, a także pięciu wnuków (najstarszy ma 69 lat). Aż do 103 roku życia kobieta mieszkała sama, od kilkunastu lat jest jednak pod opieką wnuków, Anny i Adama:

Babcia to niezwykła osoba. Zawsze była bardzo aktywna, opiekuńcza, wesoła, nie rozpamiętywała trudnych chwil z przeszłości i była bardzo harda. Do dziś, jak na swój wiek, jest w dobrej kondycji, chociaż wymaga stałej opieki i coraz więcej śpi. Mniej też ogląda telewizji, ale ożywia się, gdy gotuje Okrasa albo ogląda film dokumentalny o Titanicu – miała 8 lat, gdy zatonął brytyjski transatlantyk - zdradził Pan Adam w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej, Tomaszem Czoikiem. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Pani Tekli kolejnych 100 lat w zdrowiu!