"W wieku 60 lat urodziła bliźnięta" - pisały media o Barbarze Sienkiewicz. Polska aktorka została okrzyknięta "najstarszą matką w Polsce", ale nie zamierzała wiele o tym mówić. Wycofała się z show-biznesu i zajęła wychowaniem swoich bliźniąt - Ani i Piotrusia. Jak dziś żyje rodzina?

"Najstarsza matka w Polsce". Co dziś robi Barbara Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz jako mama od początku mierzyła się z krytyką i licznymi przeszkodami. Na aktorkę spłynęła fala negatywnych komentarzy, które dotyczyły przede wszystkim późnego macierzyństwa. Sienkiewicz przyszło również stawić czoła problemom prawnym. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie chciał wypłacić jej zasiłku macierzyńskiego, bo nikt nie przewidział, że tego typu świadczenie mogłoby być wypłacane emerytce. Nie pomogły zapewnienia, że nie jest w stanie utrzymać rodziny za zaledwie 1250 złotych miesięcznie. Na domiar złego, mały synek Barbary Sienkiewicz miał wzmożone napięcie mięśniowe, związane z nieprawidłową pracą układu nerwowego, a także dużą wadę wzroku. Konieczne były kosztowne leczenie i rehabilitacja. Do dziś nie wiadomo, jak aktorce udało się pozyskać wsparcie finansowe, ale ostatecznie udało jej się zebrać potrzebną kwotę. Ostatecznie, dla dobra dzieci "najstarsza matka w Polsce" wycofała się z show-biznesu.

Dziś Barbara Sienkiewicz w ogóle nie udziela się publicznie. Wiadomo, że nie ma kontaktu z ojcem swoich dzieci i że mieszka ze swoja chorą matką, która porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje stałej opieki. 

Dzieci Barbary Sienkiewicz mają już 7 lat. Wszystko wskazuje na to, że pójdą w ślady mamy 

Jest jednak pozytywny aspekt jej historii. Pociechy Barbary Sienkiewicz przejawiają talent i zainteresowanie sztuką. 7-letni Piotruś stawia pierwsze kroki na scenie. Wystąpił nawet w roli syna głównej bohaterki "Madame Butterfly" w Operze Narodowej.

Piotruś świetnie sobie poradził. Wszyscy byli zachwyceni jego talentem i odwagą - powiedział jeden z pracowników teatru po premierze "Super Expressowi".

Ania natomiast pasjonuje się tańcem. Chodzi na lekcje baletu i ma już za sobą pierwsze występy:

Ania kocha tańczyć. Chodzi do studium baletowego przy szkole baletowej na Moliera - powiedziała "Super Expressowi" osoba z otoczenia aktorki.

Zobacz także:

Trzymamy kciuki za rozwój ich karier!

CZYTAJ TAKŻE: