Jakie seriale oglądają Polacy?

Aż 15 milionów Polaków ogląda seriale online, głównie są to kobiety. Oczywiste jest, że każda z tych osób ma swoich ulubieńców. Wavemaker przeprowadził ankietę i przedstawił jak te preferencje wyglądają w naszym kraju. Największą popularnością cieszą się seriale amerykańskie. Polacy w 71% oglądają je z lektorem, 25% decyduje się na napisy, a 4% ogląda seriale w oryginalnej wersji. Na drugim miejscu pod względem pochodzenia serialu, popularnością cieszą się nasze rodzime produkcje. Na trzecim miejscu uplasowały się seriale wyprodukowane przez Brytyjczyków. 

Długość odcinków ma znaczenie

Agencji „Wavemaker” udało ustalić się, jaka długość seriali jest przez nas preferowana. 40 minutowe produkcje wpasowują się w gusta 40% oglądających. 25% woli, gdy seriale trwają odrobinę dłużej, od 45 do 60 minut. Tylko 3% lubi, gdy seriale trwają dłużej niż godzinę. Reszta ankietowanych woli, kiedy seriale są krótsze. Najbardziej popularna długość pozwala na wczucie się w klimat oglądanej produkcji za każdym razem. Daje to możliwość reżyserowi, aby obok przewijającej się akcji przedstawić kunszt artystyczny i skutecznie wciągać widzów w wyimaginowany świat. 

HBO ulubionym producentem

Ankietowani najchętniej wybierają produkcje HBO, Netflixa lub TVNu. Tuż pod podium znalazły się seriale robione przez Polsat, a dalej są te tworzone przez Universal, Fox, AXN, TVP i BBC. Oznacza to, że Polacy równie chętnie wybierają produkcje zagraniczne jak nasze, polskie. Popularność serialów online jest tym większa, że 45% z ankietowanych osób uprawia tzw. binge - watching. Oznacza to oglądanie kilku odcinków danego serialu przy jednym posiedzeniu. Jest to dobry sposób na nadrobienie wcześniej opuszczonych odcinków tak, aby być na bieżąco.  

Jakie seriale Polacy lubią oglądać najbardziej? Sprawdźcie naszą galerię!