Codzienny pośpiech, stres, choroby cywilizacyjne - to wszystko sprawia, że Polacy coraz częściej interesują się zmianą swojego dotychczasowego stylu życia, a co za tym idzie - diety. Powyższą diagnozę społeczeństwa obrazują wyniki wyszukiwań w sieci haseł dotyczących zdrowego odżywiania. Polacy coraz więcej interesują się dietami roślinnymi i coraz mniej z nas żartuje lub dziwi się na hasło: "dieta wegańska". W coraz większej liczbie lokali gastronomicznych w Polsce mamy do wybory wegetariańskie wersje dań, a na Instagramie pod hashtagiem #foodporn można odnaleźć ponad 2 miliony postów ze zdjęciami apetycznego zdrowego jedzenia. Czy zgadniecie jednak, która dieta w Polsce cieszyła się największym zainteresowaniem?

Dieta: Ranking najczęściej wyszukiwanych diet w Google

Oto opublikowany ranking najczęściej wyszukiwanych diet wśród użytkowników Google w latach 2004-2019 w Polsce, w którym, co zaskakujące, największym zainteresowaniem cieszy się dieta wegańska.

  1. dieta wegańska,
  2. dieta bezglutenowa,
  3. dieta wegetariańska,
  4. dieta ketogeniczna,
  5. dieta paleolityczna.

Jak przekonują twórcy rankingu dużym zainteresowaniem cieszył się też temat diety FODMAP oraz wszelkich diet bezmięsnych. Nie dziwi też okres, kiedy najczęściej interesujemy się zmianą diety - tak, to styczeń, miesiąc postanowień. Bez względu na to kiedy i w jakim celu chcemy zmienić dietę, najważniejsze, że staramy się żyć lepiej, zdrowiej i świadomiej. Nie ukrywamy, że bardzo cieszymy się z wyników rankingu i trzymamy kciuki za roślinożerców.