Finaliści Turystycznych Mistrzostw Blogerów 2019 wybrani

Za nami pierwszy etap Turystycznych Mistrzostw Blogerów 2019 - konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Poziom konkursu był naprawdę wysoki, ale dzięki temu udało się wybrać 16. najlepszych blogerów podróżniczych. Komisja konkursowa brała pod uwagę styl pisania, wartość merytoryczną oraz atrakcyjność wizualną nadesłanych materiałów. Liczyła się też liczba fanów (minimum 5 tys. użytkowników miesięcznie na blogu, 2 tys. fanów na Facebooków oraz 1 tys. na Instagramie) oraz odpowiedź na otwarte pytanie: "Dlaczego to właśnie Ty masz wziąć udział w konkursie?".

Finaliści zmierzą się teraz w drugim etapie konkursu, gdzie będą mieli do opisania jedno z 16 województw Polski. Oprócz wpisu na blogu będą musieli stworzyć także 2 filmy z podróży po danym regionie. Mają na to 42 dni, a pierwsze publikacje powinny ukazać się przed upływem połowy tego czasu.

Zwycięzców, którzy walczą o atrakcyjne nagrody pieniężne i niespodzianki, poznamy we wrześniu, ale już dziś możecie zobaczyć sylwetki blogerów, którzy biorą udział w Mistrzostwach i śledzić ich poczynania. 

W naszej galerii prezentujemy Wam 16. najlepszych polskich blogerów podróżniczych. Ich blogi to niesamowita inspiracja do wybrania wakacyjnego kierunku podróży, ale też niezwykłe doznania artystyczne, dzięki wspaniałym zdjęciom.

Oto blogerzy, którzy wyruszają w Polskę, żeby odkryć jej najpiękniejsze zakątki: Wolnym Krokiem (Agnieszka Ilnicka i Krystian Łysyganicz) - Dolnośląskie, Wszędobylscy (Anna Żuchlińska i Adrian Czaszyński) - Kujawsko-Pomorskie, Życie w podróży (Mikołaj Cichomski) - Lubelskie, Zbieraj się! (Magda i Jacek Zbieraj) - Lubuskie, Geeki Podróżniki (Magda i Przemek Czatrowscy) - Łódzkie, Polska Po Godzinach (Kasia Łaskawiec i Tomek Sawirski) - Małopolskie, traveLover (Patrycja Jaskot) - Mazowieckie, Człowiek Przygoda (Paweł Szpala) - Opolskie, Road Trip Bus (Kasia Kosowska i Wojtek Grabowski) - Podkarpackie, Głodny Świata (Filip Turowski) - Podlaskie, Banita Travel (Anita Demianowicz) - Pomorskie, Powroty (Patrycja Pająk) - Śląskie, 101 Countries Before 50 (Anita i Paweł Skowera) - Świętokrzyskie, Podróże po kulturze (Zofia Jurczak) - Warmińsko-Mazurskie, Zależna w podróży (Agnieszka Ptaszyńska) - Wielkopolskie, Świat według Rostków (Sandra i Rafał Rostkowscy) - Zachodniopomorskie.