Dlaczego wybieramy seriale romantyczne?

Seriale romantyczne wzruszają nas, bawią, czasami śmieszą. Miłość jest tym uczuciem, które opisać można na dziesiątki sposobów i która dla każdego stanowi wartość nadrzędną. Nic więc dziwnego, że to właśnie seriale z wątkiem miłosnym stanowią główny wybór, jeśli w grę wchodzi oglądanie. Miłość dwójki bohaterów, różnorodne perypetie miłosne, uwikłane sprawy, tajemnice, zagadki. Każdy z nas z pewnością spotkał się z serialem, w którym takie właśnie rzeczy się pojawiały i które zawładnęły naszym sercem po brzegi, prawda?

Fajne seriale romantyczne, zarówno te polskie, jak również i zagraniczne, to możliwość spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Możemy oglądać je na bieżąco w telewizji lub wybrać opcję online, stawiając od razu na cały sezon. Jedno jest pewne - takie seriale to idealny wybór dla każdego, kto chce na chwilę odciągnąć się od codzienności i kto pragnie postawić na dobrą jakość relaksu z miłosnym wątkiem w tle. 

Seriale z wątkiem miłosnym

Seriale romantyczne możemy podzielić na polskie, jak również i zagraniczne. Oczywiście jedni preferują taki typ, inni inni, bo każdy z nas woli zupełnie inne kino. To, co wybierzemy zależy tak naprawdę od nas samych. Zanim zdecydujemy się oglądać jakiś serial, warto wcześniej przeczytać jego fabułę, dowiedzieć się, o czym będą poszczególne odcinki, jacy będą grać aktorzy. Tak naprawdę każdy, najmniejszy detal i szczegół ma duże znaczenie i warto mieć go jak najbardziej na uwadze. 

Istotne znaczenie mają także same opinie. Jeśli szukamy na przykład jakiegoś serialu romantycznego, w którym pojawia się wątek miłosny, warto wcześniej sprawdzić, co inni ludzie mogą nam na temat tego filmu powiedzieć. Jedne seriale cieszą się większą, inne mniejszą popularnością. Jedne zrobione są naprawdę na bogato, inne są serialami niszowymi, które tak naprawdę niewiele sobą wnoszą. Skoro chcemy poświęcić trochę czasu na oglądanie kilku odcinków danego sezonu, to na pewno warto wybrać najlepiej, jak to możliwe.

Czasami zdarza się tak, że mamy wolne popołudnia, że zimową porą siedzimy długie wieczory i nie mamy co robić. W takich przypadkach seriale miłosne okazują się być idealnym dodatkiem zarówno w chłodny poranek, w przygnębiające popołudnie, czy też iście jesienny, deszczowy wieczór. Grunt to trafić na serial, który nas porwie i który sprawi, że będziemy czekać na każdy, kolejny odcinek. To stanowi element nadrzędny i na tym właśnie należy się w pełni skupić. 

Zagraniczne seriale romantyczne

Seriale z wątkiem miłosnym w wersji zagranicznej, od lat cieszą się niezwykle dużą popularnością. Wybierają je zarówno kobiety, jak również i mężczyźni, osoby młode, jak również i starsze. Zagraniczne seriale mają dobrą obsadę, często zdecydowanie lepszą fabułę, która jest bardziej wymagająca, a do tego również i ciekawsze wątki, dzięki którym serial porywa za serce i sprawia, że czekamy na każdy kolejny odcinek z zapartym tchem. Na jakie więc zagraniczne seriale romantyczne warto postawić? Które okażą się być trafioną w dziesiątkę opcją?

Oryginalny i niepowtarzalny jest na pewno serial miłosny  - "The End of The F***ing World", który to pochodzi z 2017 roku. Nie jest on zwykłą komedią romantyczną, ale czymś zdecydowanie lepszym. Historia miłosna wzięta niczym z innego świata. On jest psychopatą, ona buntowniczką. Ona chce seksu, on chce ją zabić. Przygody, w jakie wprowadzają nas James i Alyssy są czymś naprawdę niezwykłym w swojej odsłonie, co każdy będzie śledził z zapartym tchem. 

Zobacz także:

Kolejną ciekawą odsłoną jest na pewno "Jane the Virgin", który to wydaje się być zwykłą telenowelą, a w rzeczywistości jest czymś naprawdę niezwykłym. Mamy tutaj ciążę, jest miłosny czworokąt, są i cudowni i okropni w swoich czynach bohaterowie. Stałe dramaty, nieco śmiesznych rzeczy, a do tego i miłość, która wysuwa się raz na plan pierwszy, a raz jest nieco schowana w różnego rodzaju zawirowaniach poszczególnych scen. 

A dla fanów lekkiej fantastyki, którzy cenią sobie dobre kino, ale i niezwykłą miłość, to na pewno Lucyfer okaże się być serialem godnym polecenia dla każdego. Miłość Lucyfera, który jest władcą piekieł i Chloe Decker, która jest rozwiedzioną policjantką z dzieckiem stanowi tutaj główny element tej fabuły. Mamy fantastykę, mamy nieco dramatu i kryminału, mamy w końcu i miłość. Czyż można więc uzyskać lepsze zestawienie? 

Seriale z wątkiem miłosnym w wersji zagranicznej bawią, śmieszą, przyprawiają nas o dreszcze, a do tego pokazują miłość na wiele sposobów. Tak jak w życiu, żadna miłość nie jest łatwa i żadna nie przychodzi ot tak na zawołanie. Potrzeba wiele dramatów, scen akcji, zawirowań, zdrad i pomówień, ale najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że na końcu miłość zawsze zwycięża. 

Polskie seriale romantyczne

Fajne seriale romantyczne w wersji polskiej stanowią równie popularną formę rozrywki, jak te zagraniczne. Po nie sięga większość, bo są często łatwiej dostępne. Stanowią zarówno idealny wybór dla młodych nastolatek zakochanych w polskim aktorze, który gra tam pierwszoplanową rolę, ale i dla starszych pań, które tak wcielają się w świat bohaterów, że przeżywają wszystko razem z nimi. Na jakie polskie seriale z wątkiem romantycznym warto postawić? Które stanowią dobry wybór?

Jeśli mamy mówić o polskiej produkcji, to na pewno warto zwrócić uwagę na coś zgoła innego,a  mianowicie na serial "Kontrola", który można oglądać internetowo i który zyskał ogromne miliony widzów. Na planie znaleźć można młodych laików, ludzi, którzy nie mieli dotąd nic wspólnego z filmem. Są tam również i dwie aktorki - Ada Chlebicka i Ewelina Pankowska. Miłość inna niż wszystkie, bardzo romantyczna, ale.... no właśnie jakie jest "ale"?

Kolejnym z seriali jest "Zakochani po uszy", który to przedstawia historię Asi, młodej dziewczyny, która otwiera wraz z przyjacielem swój gabinet weterynaryjny. Prawdziwa miłość jednak dotyczy Joanny i Piotra, którzy będąc ze sobą, musieli się rozstać. Kiedy po latach się spotykają, ona jest po bolesnym rozstaniu, on jest w związku. Wiele perypetii, zwrotów akcji, niezwykłych sytuacji. Serial  romantyczny, który na pewno warto zobaczyć.

Mini seriale romantyczne

Większość seriali kojarzy nam się z tysiącami odcinków, wciąż postępującą do przodu akcją, z stale tymi samymi bohaterami. Seriale miłosne nie mają końca. Puszczane są codziennie lub kilka razy w tygodniu. Nie mają określonej fabuły, bo ta tworzy się na bieżąco. Wielu ludzi, kiedy zaczynało oglądać serial mając naście lat, ogląda go do dziś. Bohaterowie są o 20 lat starsi, wielu z nich się zmieniło, pojawili się kolejni. 

Seriale z wątkiem miłosnym można jednak i wybrać w wersji mini,. Czym więc takie seriale są?  Kto je wybiera? Takie seriale składają się z zaledwie kilku odcinków. Fabuła jest z góry określona, każdy odcinek puszczany jest raz w tygodniu. Takim serialem jest na pewno "Duma i uprzedzenie" oraz  "Emma".  Pierwszy z nich to historia bogacza, który zakochuje się w biednej pannie. Duży majątek, zawiłe historie, niezwykłe zwroty akcji.  W drugim, główną bohaterką jest Emma, będąca ekspertką w rozwiązywaniu miłośnych zawirowań, ale nie mogąca poradzić sobie z własnymi uczuciami. Co z tego więc wyniknie? Warto zobaczyć, bo jest to naprawdę coś niezwykłego w swojej odsłonie. Te miniseriale zostały nakręcone na podstawie powieści Jane Austen. 

Podsumowanie - czy warto oglądać seriale romantyczne?

Dla wielu seriale miłosne to strata czasu, dla innych dobra forma rozrywki. A jak jest naprawdę? To wszystko zależy od tego, co lubimy. Jeśli taka forma rozrywki nam się podoba, jeśli ona sprawia nam przyjemność, to dlaczego by nie można było na to postawić? Grunt to wybrać taki serial, który sprawi nam przyjemność i dzięki któremu będziemy mogli wkręcić się w życie fikcyjnych bohaterów, na chwilę zapominając o codziennym życiu.

Czasami taka godzina dziennie, może stanowić dla nas doskonałą formę rozrywki. Jedni wolą jazdę rowerem, inni planszówki, jeszcze inni seriale o miłości. Każdy powinien stawiać na to, co mu się podoba i co mu najbardziej odpowiada. Grunt to czerpać przyjemność z tego, co oferuje nam rynek filmowy. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji.