Cytaty po angielsku z piosenek

Anglojęzyczne zespoły osiągnęły sukces na miarę światową. Nie ma chyba miejsca na Ziemi, w którym nie słyszano o The Beatles, Queen, czy The Rolling Stones. Fani kupują ich płyty w setkach egzemplarzy, znają na pamięć całą dyskografię, a przez życie wiedzie ich motto życiowe po angielsku, zaczerpnięte z piosenek. Nie ma w tym nic dziwnego – utwory są źródłem najpiękniejszych sentencji, szczerych myśli i wzruszających cytatów o marzeniach po angielsku.

Poniżej prezentujemy kilka interesujących cytatów po angielsku z piosenek. Z pewnością przydadzą ci się one w wielu sytuacjach.

„The wind of change blows straight into the face of time. Like a stormwind that will ring the freedom bell for peace of mind. Let your balalaika sing what my guitar wants to say.” / „Wiatr zmian wieje prosto w oblicze czasu tak, jak huragan, który zadzwoni w dzwon wolności dla spokoju umysłu. Pozwól twojej bałałajce zaśpiewać to, co chce powiedzieć twoja gitara.” (Scorpions, Wind of change)

„We believed we’d catch the rainbow, ride the wind to the sun, sail away on ships of Wonder. But life’s not a wheel with chains made of steel so bless me come the dawn.” / „Wierzyliśmy, że schwytamy tęczę gnani wiatrem ku słońcu, pożeglujemy statkami cudów. Lecz życie to nie koło z łańcuchami ze stali, więc pobłogosław mnie nadchodzący świcie.” (Rainbow, Catch the rainbow)

„Imagine there's no heaven. It's easy if you try. No hell below us, above us, only sky.” „Wyobraź sobie, że nie ma Nieba. To proste, gdy spróbujesz. Nie ma Piekła pod nami, nad nami tylko niebo.” (John Lenon, Imagine)

"Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars? I could really use a wish right now, a wish right now." / "Czy możemy udawać, że samoloty na nocnym niebie sa jak spadające gwiazdy? Naprawdę przydałoby mi się teraz życzenie." (B.O.B, Hayley Williams, Airplanes)

Cytaty o miłości po angielsku

Kiedy marzymy o wielkim zakochaniu lub próbujemy zaleczyć rany złamanego serca, często z pomocą przychodzą nam opowieści o miłosnych rozterkach fikcyjnych postaci. Wielu najsłynniejszych twórców klasyki romansów pochodzi z krajów anglojęzycznych. Wszystkie więc miłosne historie, które wzruszają całe pokolenia znamy jedynie z tłumaczeń, które, jak wiadomo, często bywają niedoskonałe. Chcąc przeczytać najpiękniejsze cytaty po angielsku o miłości, najlepiej jest sięgać po oryginalne wydania, które najpełniej oddają myśl, wrażliwość i intencję autora.

Zobacz także:

„When you realize you want to spend the rest of your life with somebody, you want the rest of your life to start as soon as possible.” / „Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, że chcesz spędzić z kimś resztę życia, chcesz żeby ta reszta życia zaczęła się tak szybko, jak tylko to możliwe” (Kiedy Harry poznał Sally, reż. Rob Reiner)

„I’m not a smart man, but I know what love is.” / „Nie jestem zbyt mądry, ale wiem, czym jest miłość.” (Forrest Gump, reż. Robert Zemeckis)

„We accept the love we think we deserve.” / „Akceptujemy taką miłość, na jaką myślimy, że zasługujemy.” (Charlie, reż. Stephen Chbosky)

Zobacz także:

Smutne cytaty po angielsku

Czasem dość mamy motywujących tekstów, które zmuszają nas do ciągłej produktywności. Wydają nam się naiwne i banalne szczególnie wtedy, gdy zmagamy się z problemami, osobistą tragedią lub po prostu mamy gorszy humor, który może poprawić jedynie wypłakanie się w poduszkę. W takie dni pomocne i oczyszczające mogą okazać się smutne cytaty z najpiękniejszych dzieł. Choć może wydawać się to niemożliwe, czasem jedynie wielka rozpacz jest w stanie przynieść nam ukojenie. Poniżej znajdziesz smutne cytaty po angielsku:

„I look inside myself and see my heart is black I see my red door and must have it painted black. Maybe then I'll fade away and not have to face the facts. It's not easy facing up when your whole world is black.” / „Spoglądam wgłąb siebie i widzę - moje serce jest czarne. Widzę moje czerwone drzwi przemalowane na czarno. Może wreszcie zniknę i nie będę musiał stawić czoła faktom. Nie jest łatwo stawiać czoła życiu, gdy cały twój świat jest czarny.” (The Rolling Stones, Paint it, black)

„You forget what you want to remember, and you remember what you want to forget.” / „Zapominasz o tym, co chcesz zapamiętać i pamiętasz to, o czym chciałbyś zapomnieć.” ( Cormac McCarthy, Droga)

„Sometimes we love people so much that we have to be numb to it. Because if we actually felt how much we love them, it would kill us." / „Czasem kochamy ludzi tak mocno, że musimy być odrętwiali. Gdybyśmy poczuli to, jak mocno ich kochamy, to by nas zabiło.” (Chłopaki mojego życia, reż. Penny Marshall)

Cytaty o życiu po angielsku

Szukasz mądrego i skłaniającego do refleksji motta, które mogłoby nie tylko stać się życiowym drogowskazem, ale też w ciekawy sposób opisywać zdjęcie na portalu społecznościowym? Anglojęzyczna twórczość jest prawdziwą kopalnią pomysłów. Opisy do zdjęć po angielsku możesz znaleźć w piosenkach lub filmowych dialogach, które pełne są kwestii urastających do rangi kultowych. Oto kilka najpopularniejszych cytatów o życiu po angielsku, które musisz poznać.

„I figure life’s a gift, and I don’t intend on wasting it.” / „Zrozumiałem, że życie jest darem i nie zamierzam go zmarnować.” (Titanic, reż. James Cameron)

„Every passing minute is another chance to turn it all around." / „Każda mijająca minuta to kolejna szansa aby coś zmienić.” (Vanilla Sky, reż. Cameron Crowe)

„The only impossible journey is the one you never begin.” / „Jedyną niemożliwą podróżą jest ta, której nigdy nie rozpocząłeś.” (Tony Robbins)

„The story of life is quicker than the wink of an eye, the story of love is hello and goodbye...until we meet again.” / „Historia życie trwa krócej niż mrugnięcie, historia życie to powitanie i pożegnanie...dopóki znów się nie spotkamy." (Jimi Hendrix, The story of life)

Cytaty o przyjaźni po angielsku

Przyjaźń jest, obok miłości, jednym z najczęściej poruszanych przez artystów tematem. Te dwie kwestie nie są od siebie zresztą bardzo odległe - kochamy naszych przyjaciół, a z partnerami łączy nas często przyjacielska więź. Cytaty o przyjaźni należą do najpiękniejszych, najbardziej poruszających i optymistycznych sentencji jakie powstały w dziejach literatury, muzyki i filozofii. Możemy wykorzystać je, wypisując kartkę dla bliskich, zaskoczyć kolegów miłą wiadomością lub nosić w sercu, jako przypomnienie o tym, co naprawdę w życiu ważne.

„No man is a failure who has friends.” / „Żaden człowiek, który ma przyjaciół, nie jest nieudacznikiem.” (To wspaniałe życie, reż. Frank Capra)

„Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.” / "Dziś ludzie znają cenę wszystkiego, lecz nie znają wartości niczego." (Oscar Wilde, Portret Doriana Greya)

„And when the broken hearted people living in the world agree, there will be an answer, let it be. For though they may be parted there is still a chance that they will see, there will be an answer. let it be." / "A kiedy ludzie o złamanych sercach żyją na świecie w zgodzie, tam odpowiedzią jest: niech tak będzie. Bo chociaż może są podzieleni, wciąż jest szansa, że zrozumieją. Tam odpowiedzią jest: niech tak będzie." (The Beatles, Let it be)

Zobacz także:

Krótkie cytaty po angielsku

Wiele osób, chcąc ozdobić swoje ciało tatuażem, szuka czegoś, co będzie niosło przekaz i stanie się czymś więcej niż odrobiną tuszu. Nierzadko wybór pada właśnie na różne mądre słowa, czasem jedno, a czasem całe zdanie, jednak bez względu na długość sentencji, zdecydowana większość jest w języku angielskim. Cytaty na tatuaż po angielsku powinny być krótkie, zwięzłe, a przede wszystkim poprawnie napisane. Wybierając cytaty z piosenek, pamiętaj o tym, że twórcy często celowo popełniają błędy gramatyczne, by dopasować tekst do rytmu. Oto kilka propozycji pięknych, wzruszających i krótkich cytatów po angielsku, które bez obaw możesz umieścić na ciele.

„Hope is a good thing, maybe the best of things. And no good thing ever dies.” / „Nadzieja jest dobrą rzeczą, może nawet najlepszą, a żadna dobra rzecz nigdy nie umrze.” (Skazani na Shawshank, reż.Frank Darabont)

„No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world.” / „Nie ważne co ktokolwiek mówi, słowa i pomysły mogą zmienić świat.” (Stowarzyszenie umarłych poetów, reż. Peter Weir)

„The only way out of the labyrinth of suffering is to forgive.” / „Jedynym sposobem na wyjście z labiryntu cierpienia jest przebaczenie.” (John Green, Szukając Alaski)

„These are the seasons of emotion, and like the winds, they rise and fall.” / „Uczucia są jak pory roku, niczym wiatr wzbierają i cichną." (Led Zeppelin, Rain song)

Nie przegap także: