Najpiękniejsza dziewczynka świata 2019: kim jest?

6-letnia Rosjanka Alina Yakupova została okrzyknięta najpiękniejszą dziewczynką na świecie. Alina swoją karierę w modelingu zaczęła w wieku 4 lat. Jej zdjęcia znalazły się w takich magazynach jak "Grazia", czy "In Style". Sześciolatka ma na swoim koncie współpracę z takimi markami jak: Monnalisa Kids, Pittibimbo88, YudashkinKids, Gloria Jeans. 

Alina ma już nawet swoją agentkę. Jest nią Ksyusha Abdukhanova, która kids modelingiem zajmuje się już od kilku lat.

Alina Yakupova - najpiękniejsza dziewczynka świata ma swój Instagram

Alina Yakupova wzorem dorosłych modelek ma już swój Instagram, który prowadzi jej mama. Konto dziewczynki ma już ponad 31 tys. obserwujących, których z dnia na dzień przybywa. 

Alina na zdjęciach przykuwa uwagę pięknymi dużymi oczami, słodkim uśmiechem, długimi blond włosami i łagodnością. Widać również, że dziewczynka potrafi zmieniać twarz i anielskiego uśmiechu, stara się pozować inaczej. 

Czy Alina Yakupova pójdzie w ślady Thylane Blondeau?

Przy okazji tego tematu warto przypomnieć postać aktualnie osiemnastoletniej Francuzki - Thylane Blondeau, która podobnie jak Alina zaczynała swoją karierę jako czterolatka. Jej odważne zdjęcia w pełnym makijażu i wyzywających strojach dla francuskiego "Vogue'a" wzbudzały wiele kontrowersji. Dziewczynka miała wówczas 10 lat, i była przez wiele osób porównywana wyglądem do Lolity z powieści Nabokova.

["Vogue"] zaprosił nas na sesję do specjalnego numeru z udziałem dzieci. Wystrojone dziewczynki przez dwa dni świetnie się bawiły jako modelki. Byłam tam, tak jak inne mamy, ale nie pozwolono nam obejrzeć zdjęć przed ich publikacją. Nie można więc mnie oskarżać, że na to pozwoliłam. Propozycja wyszła od jednego z najbardziej prestiżowych pism na świecie. Nie wierzę, by jakikolwiek rodzic, będąc na moim miejscu, pomyślał: to może być niebezpieczne! - tłumaczyła wówczas matka dziewczynki.

Thylane Blondeau do dzisiaj pracuje w branży, a oprócz kontraktów reklamowych założyła własną markę modową. Pozostaje tylko pytanie, czy nadawanie takich tytułów w tak młodym wieku, nie odciska piętna na całym późniejszym życiu? Gdzie czas na dzieciństwo, zabawę, prawdziwe życie? Dziecko określane w wieku kilku lat mianem najpiękniejszego na świecie, dorasta w przekonaniu, że będzie tak już całe życie. Konfrontacja z nim może dla wielu okazać się bolesna. Wielką rolę odgrywają tutaj rodzice, którzy powinni mądrze poprowadzić dziecko, tak, żeby go po prostu nie skrzywdzić.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#10yearchallenge  !!! And thanks for 2.9M !!! Ily guys so so much

Post udostępniony przez Thylane (@thylaneblondeau) Sty 16, 2019 o 9:22 PST