Modne buty na wiosnę 2019

Sneakersy, czyli po prostu ładne sportowe buty na co dzień, są hitem niemalże każdego wiosennego sezonu od kilku lat. Zmieniają się tylko fasony i kolory (wiosna lato 2018 należały do tzw. ugly sneakers, czyli na pierwszy rzut oka mało zgrabnych sneakersów). Brzydkie sneakersy lansował dom mody Balenciaga, białe sneakersy miały w ofercie prawie wszystkie sieciówki oraz nasza ulubiona marka Golden Goose.

Teraz czas na nowe trendy w sportowych butach – sneakersy Veja pojawiały się już od czas do czasu na ulicach m.in. Berlina i Paryża, jednak od kiedy Meghan Markle założyła je na rejs motorówką w Nowej Zelandii, wszyscy chcą mieć buty Veja.

Na liście najmodniejszych dodatków 2019 według Lyst znalazły się obok kurtek Patagonii i torebek Gucci. Sneakersy Veja V10 uplasowały się na miejscu numer 3.Marka osiągnęła 113% wzrostu sprzedaży, odkąd jej produkt polubiła Meghan Markle.

Skąd się wzięły buty Veja?  

Marka Veja jest marką ekologiczną, funkcjonującą na rynku od 2015 roku. Ich buty są wegańskie, produkowane lokalnie w Brazylii (Veja w języku portugalskim oznacza "wygląd"), zgodnie z zasadami fair trade. Od 2004 roku bawełna wykorzystywana w produkcji szmacianych sneakersów Veja pochodzi z własnej, organicznej plantacji w regionie Céara. Założycielom Veja zależy na godziwych płacach dla poddostawców, dlatego nie boją się zdradzać ile dokładnie wydają na produkcję i płace. Wyprodukowanie jednej pary butów Veja kosztuje pięć razy więcej, niż stworzenie podobnych butów przez dużą markę, która nie przejmuje się warunkami produkcji. Veja posiada też wszystkie niezbędne eko certyfikaty, dba również o to, aby ich partnerzy mieli podobne.

My buty Veja śledziłyśmy już od jakiegoś czasu i cieszy nas, że tego typu lokalne marki wybijają się na rynku międzynarodowym. W Polsce na podobnej zasadzie działają Balagan i Elementy. Lubimy to!